24.10.2022
12:21

Історичне мародерство: в Херсоні росіяни вкрали погруддя Суворова и пам'ятник Ушакову

В мережі повідомляють, що російські окупанти зняли з постаментів і увезли в невідомому напрямку пам’ятники Олександру Суворову і Федору Ушакову, які стояли в центрі Херсона, повідомляє сайт "Мост".

Обидва пам’ятника, як повідомляється, демонтовані увечері 23 жовтня і вивезені в невідомому напрямку росіянами, які, судячи з їх дій, відступають з Херсона.

Погруддя Суворова встановлений в Херсоні 10 вересня 1950 року.

 

Ленінградський музей Суворова подарував місту Херсону бронзове погруддя воєначальника. Ця робота російського скульптора Миколи Рукавишнікова була виконана ще 1904 року. Суворов зображений у мундирі з погонами та стрічкою через плече. Погруддя роботи Рукавишнікова виконано за посмертною маскою і є одним із кращих та точних портретів полководця.

Пам’ятник адміралу Федору відкрито 1957 року біля головного корпусу Херсонської державної морської академії на проспекті Ушакова.

Спочатку скульптура була виконана з оргскла, лише 1970 року її замінили на бронзову.

Можливо, демонтований і вивезений також пам’ятник Григорію Потьомкіну, але підтвердження чи спростування цього поки що немає.

До російських окупантів пам’ятники в Херсоні крали під час відступу німецько-фашистські загарбники. Саме вони змародерили оригінальний пам’ятник Потьомкіну роботи Івана Мартоса.

Нагадаємо, рашистські воєнкори рекомендують окупантам "евакуювати" з Херсону музейні цінності та рештки князя Потьомкіна.

У центрі уваги