21.10.2022
15:28

Росія планує вкрасти ще до двох мільйонів тонн українського зерна - DW

До кінця року Росія може вивезти загалом 1,8 мільйона тонн зерна з окупованих територій України. 

Про це повідомляє DW з посиланням на відділ розслідувань NDR.

З початку повномасшабного вторгнення РФ окупанти вже відправили близько мільйона тонн з портів анексованого Криму: з Севастополя вийшли близько 20 суден із пшеницею та іншим зерном. Більшість вантажів спрямували в Росію, Сирію та Туреччину.

З товарних списків випливає, що до кінця року планується ще майже 40 раундів із Севастополя. Крім того, за даними NDR, Росія, ймовірно, вже організувала логістику для транспортування зерна, яке ще тільки планується захопити на українських територіях.

Якщо російські плани будуть реалізовані, то РФ може отримати за рахунок нелегального експорту зерна близько 600 мільйонів доларів

Держдепартамент США називав російські судна "Матрос кішка", "Матрос Позинич" і "Михайло Ненашев" як такі, що підозрюють у перевезенні краденого зерна. Ці судна курсували між Керченською протокою, що розділяє Крим і Росію, і різними портами в східному Середземномор'ї.

При цьому веб-сайти морського відстеження та експерти відзначали, що РФ приховує інформацію про залучені судна. Зокрема, підсанкційні судна часто відключають свої транспондери, поки вони не знаходяться в морі, щоб приховати свій порт відправлення. Іноді вони швартувалися в Туреччині або Сирії.

Нагадаємо, суд наклав арешт на шість кораблів, які здійснювали рейси до портів тимчасово окупованого Кримського півострова. Встановлено, що на цих суднах вивозилося викрадене на територіях Херсонської та Запорізької областей зерно.

У центрі уваги