21.10.2022
10:54

У Скадовську російські окупанти повісили українку біля будівлі суду

В окупованому Скадовську Херсонської області російські окупанти повісили 56-річну Тетяну Мудренко через її проукраїнську позицію.

Зв'язок з жінкою обірвався ще 7 жовтня, тоді її рідна сестра Наталія забила на сполох й почала публікувати у соцмережах фото сестри-близнючки з проханням допомогти знайти рідну людину, повідомляє "Обозреватель".

Місцеві мешканці тоді повідомили Наталії, що "поліція" зупиняла авто Тетяни та її чоловіка Анатолія. Після цього ці ж псевдоправоохоронці заявилися додому до подружжя, провели обшук, чоловіка побили, забрали машину та велосипед.

- Тетяна не мовчала, вона їм так і сказала: "Ніколи Скадовськ не буде російським. Скадовськ – це Україна". Їх обох відвезли до місцевого "витверезника". Це те, що розповіли сестрі Тані, – розповіла виданню родичка сім'ї.

Далі жодної інформації про долю подружжя не було. Аж згодом з’явилися повідомлення про те, що Тетяну Мудренко повісили просто біля суду у Скадовську. Цю інформацію підтверджували й очевидці.

Кілька днів тому окупанти випустили чоловіка Тетяни на час похорон дружини, і потім знову запроторили "на підвал". 

Її подруга згадує, що Тетяна Мудренко родом із Дніпра. "Вона багато років працювала в інфекційній лікарні у Дніпрі. Три роки тому вона оформила собі пенсію, оскільки робота в інфекційці вважається шкідливою і на заслужений відпочинок медики можуть виходити раніше. Та поїхала до Скадовська до свого цивільного чоловіка Анатолія. Вони вже давно зустрічалися, він колишній моряк. У них були дуже романтичні стосунки. Так вони там і жили. Тетяна влітку підробляла в дитячих таборах", – каже подруга.

Жінка була дуже спортивною. Вона чудово плавала, у 40 років навчилася їздити на велосипеді і могла з друзями проїхати від Скадовська до Криму. Звичайно, все це було до того, як російські війська захопили півострів. У 45 вона навчилася кататися на роликах.

Коли Скадовськ опинився в окупації, їм довелося виживати, бо українську пенсію отримувати вони не могли, банки не працювали. Але Тетяна була дуже господарською, вона займалася консервацією, мали своє невелике господарство, город. Також пекла печиво, а Анатолій робив домашнє вино, все це продавали на ринку.

Знайомі Тетяни кажуть, що вона ніколи не приховувала своїх українських поглядів.

- У неї на велосипеді навіть був прикріплений невеликий український прапор. Коли ходила на мітинги, їй навіть бризнули сльозогінним газом в обличчя, – розповідає подруга.

Нагадаємо, катування затриманих російськими військами під час піврічної окупації міста Ізюм у Харківській області були частиною «політики та плану» РФ, офіційно заявила міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch. 

У центрі уваги