20.10.2022
12:30

Виклав в інтернет відео обстрілу Бурштинської ТЕС: на Прикарпатті затримали блогера

Правоохоронці затримали блогера, який оприлюднив відео обстрілу Бурштинської ТЕС в Івано-Франківській області.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

"Блогер відзняв на відео наслідки влучань ракет по об’єкту критичної інфраструктури та розмістив його у своєму телеграм-каналі. Зробив це задля збільшення кількості підписників. Відео підхопив телеграм-канал, який має мільйонну аудиторію. А через 7 хвилин результати обстрілу вже були у російських пропагандистів", - йдеться у повідомленні.

У СБУ наголошують, що соцмережі моніторять не лише російські блогери-"воєнкори", але й кадрові військові. Вороги враховують інформацію з відкритих українських джерел під час планування своїх дій.

Водночас як зазначають в Службі безпеки, встановлений блогер не є коригувальником і не мав наміру сприяти ворогу. Після спілкування зі спецслужбою він усвідомив, що відео влучань можуть бути використані РФ для коригування точності ударів.

СБУ вкотре наголошує на забороні знімати та оприлюднювати відео наслідків влучань ворожих ракет і дронів по військових об’єктах і цивільній критичній інфраструктурі, а також нагадує, що коригування ворожого вогню є злочином і карається законом.

Спецслужба відстежує випадки поширення таких відео в інтернеті, здійснює комплекс пошуково-процесуальних дій зі встановлення та притягнення фігурантів до відповідальності.

Нагадаємо, вдень 19 жовтня росіяни завдали ракетних ударів по Бурштинській теплоелектростанції на території Івано-Франківської області. У результаті ворожих ударів ніхто не постраждав.

У центрі уваги