19.10.2022
14:01

Після танків та гаубиць Польща придбала у Південної Кореї майже 300 РСЗВ і націлилась на винищувачі

Польща підписала в середу угоду про купівлю 288 реактивних систем залпового вогню Chunmoo у рамках своєї останньої угоди з Південною Кореєю.

Про це повідомляє Reuters.

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що перші 18 установок Chunmoo буде доставлено вже у 2023 році для захисту східної частини країни.

Зброя виробляється Hanwha Defense, оборонним підрозділом південнокорейської Hanwha Corp.

Кожна пускова установка озброєна двома пусковими контейнерами, що містять шість керованих ракет з дальністю близько 80 км або одну балістичну ракету з дальністю близько 300 км. Усі пускові установки будуть встановлені на польському шасі Jelcz та будуть інтегровані з системою керування вогнем Topaz.

Угода була укладена після того, як південнокорейські компанії відправили до Польщі першу партію танків та гаубиць.

У липні у Варшаві дві країни підписали контракт на суму 5,8 мільярда доларів, який, за словами Польщі, є ключовою частиною її зусиль щодо зміцнення своїх збройних сил після вторгнення Росії до України. 

Польща також погодилася купити у Південної Кореї 48 винищувачів FA-50. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив у липневому інтерв'ю ЗМІ, що літаки буде доставлено наступного року.

Крім пускових установок Chunmoo, Польща отримає велику кількість ракет, як високоточних дальністю до 70 км, так і тактичних з дальністю близько 300 км.

Низка угод, підписаних за останні місяці на закупівлю танків, гаубиць і літаків, зробила Польщу найбільшим оборонним клієнтом Південної Кореї в Європі. 

Нагадаємо, завдяки закупівлі корейських танків Польща змогла надати Україні влітку близько 200 своїх танків PT-91 Twardy, модифікованих радянських Т-72.

У центрі уваги