18.10.2022
14:28

«Не вжили усіх необхідних заходів для його збереження», - СБУ про розслідування знищення літака «Мрія»

В СБУ розповіли деталі розслідування щодо знищення найбільшого літака АН-225 «Мрія». Йдеться про те, що керівництво ДП «Антонов» не вжило усіх необхідних заходів для його збереження.

Про це розповіли у пресслужбі СБУ:

"Розслідування встановило, що службові особи, незважаючи на застереження державних органів 

не вжило усіх необхідних заходів для його збереження. 

Також окремі працівники підприємства тривалий час перешкоджали Силам оборони в організації протиповітряної та наземної охорони літовища. Усе це призвело до знищення АН-225 та ще кількох літаків".

Наразі вивчають додаткові деталі цієї справи та проводяться необхідні експертизи, після яких буде прийнято подальші процесуальні рішення.

"Водночас під час встановлення осіб, винних у підривній діяльності проти України, виявлено й факти інших злочинів. Так, колишнього гендиректора ДП викрито на організації незаконного переправлення за кордон українців призовного віку", - повідомили у Службі безпеки.

За даними слідства, у березні цього року посадовець подав до Держприкордонслужби список співробітників, які виїжджають за кордон для техобслуговування літаків. Але до складу групи на відрядження він включив сторонніх осіб. Серед них – його близький родич.

Таким чином, ухилянти змогли перетнути кордон під виглядом фахівців-авіабудівельників.

За цим фактом ексдиректору вже повідомлено про підозру.

Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочинних дій фігуранта та інших осіб, винних у знищенні АН-225 «Мрія».

У центрі уваги