17.10.2022
17:29

Нікого там не вбивали і вбивати не збираємося - Лукашенко щодо ролі Білорусі в війні РФ проти України

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко вкотре визнав свою участь у війні в Україні, але заявив, що нібито білоруси "нікого там не вбивали і вбивати не збираються".

Про це повідомляє білоруське видання "БЕЛТА". 

"Ми, як я вже багато разів говорив, беремо участь у військовій операції, маючи на увазі, що ми підтримуємо Росію всіляко. Наша підтримка полягає в тому, щоб наші західні кордони, в цьому випадку з Польщею та Литвою, не були порушені і не було завдано через Білорусь удару в спину російським військам. Спочатку так було", - зазначив Лукашенко.

За його словами, "у переважній більшості", нібито участь Білорусі у війні обмежується тим, що вони надають притулок біженцям із України.

"Сьогодні наша участь полягає в тому, що ми лікуємо росіян та українців, годуємо росіян та українців і найбільше, у переважній більшості, надаємо притулок біженцям з України. Їх за добу до нас прибуває по 400-500 осіб. Ми їх зрівнюємо повністю у правах. Ось наша участь, - сказав Лукашенко. - Але ми нікого там не вбивали і вбивати не збираємося. Нас, по-перше, ніхто не просить брати участь у цій "операції", в цьому випадку Росія. І ми не маємо наміру туди втягуватися". Ми завжди про це говорили і говоримо. Ну, мабуть, нас не хочуть слухати і не хочуть почути. Ну, це ваша справа", - зазначив білоруський диктатор.

Раніше Олександр Лукашенко заявив про спільне з РФ розгортання військ та анонсував повернення російської армії до Білорусі.

 

У центрі уваги