12.10.2022
12:48

Розпалював ворожнечу серед вірян: на Вінниччині викрили митрополита однієї з єпархій УПЦ МП

У Вінницькій області правоохоронці викрили керуючого однієї з єпархій УПЦ МП, який виправдовував російську агресію та розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

"У рамках роботи із нейтралізації загроз державній безпеці, слідство встановило, що навіть після початку повномасштабного вторгнення окупаційних військ в Україну священнослужитель підтримував політику кремля та схвалював дії РФ", - йдеться в повідомленні.

Ща даними спецслужби, митрополит на власному інтернет-ресурсі розміщував публікації, які містять заклики до розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Ініційована СБУ експертиза підтвердила протиправний характер дій зловмисника.

Під час санкціонованих обшуків за місцем проживання та у релігійних спорудах правоохоронці вилучили: комп’ютерну техніку та мобільні термінали, друковані матеріали проросійського змісту та пропагандистську літературу, а також інші речові докази, які направлено на експертизу.

Зазначається, що в рамках кримінального провадження за ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України вирішується питання про повідомлення фігуранту про підозру. Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, правоохоронці затримали священика Московського патріархату, який під час окупації Ярової Донецької області допомагав російським військовим.

У центрі уваги