08.10.2022
19:55

Євросоюз засуджує рішення Росії про приватизацію ЗАЕС і закликає посилити присутність МАГАТЕ на станції

Європейський Союз засудив рішення Росії приватизувати Запорізьку АЕС і закликає до посилення присутності МАГАТЕ для підвищення безпечності об'єкта.

Про це заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

"ЄС ніколи не визнає та рішуче засуджує російську нелегальну анексію Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Відповідно, декрет про захоплення ЗАЕС є незаконним та нікчемним з правової точки зору", - наголосив він.

За словами Борелля, Росія зобов'язана вивести свої війська та техніку з території ЗАЕС, а також передати контроль над нею Україні.

"Посилення присутності МАГАТЕ у містечку та безперешкодний доступ до станції є терміново необхідними в інтересах Європи в цілому. Зона атомної безпеки та безпекова захисна зона мають бути встановлені негайно, без порушення суверенітету та територіальної цілісності України. ЄС рішуче підтримує зусилля генерального директора МАГАТЕ у цьому зв’язку", - відзначив Боррель.

Також високий представник ЄС додав, що союз й надалі підтримуватиме незалежність й територіальну цілісність України, а також продовжить надавати "їй потужну економічну, військову, соціальну та фінансову підтримку так довго, як це буде необхідним".

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 5 жовтня доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Раніше росіяни створили компанію для управління ЗАЕС.

 

У центрі уваги