07.10.2022
17:31

На Миколаївщині на третину скоротилась злочинність - прокуратура

У Миколаївській області спостерігають тенденцію зменшення злочинності. В області зареєстровано на 33,1% менше кримінальних правопорушень, ніж у 2021 році (8 951 проти 13 371).

Про це розповів очільник Миколаївської обласної прокуратури Дмитро Казак на сесії обласної ради.

"Рівень розкриття кримінальних правопорушень є вищим від середнього показника по Україні: становить 37,7% проти 36,1% по державі за остаточними результатами досудового розслідування", - сказав він.

За словами Казака до суду скеровано 9 обвинувальних актів щодо 40 членів злочинних угруповань, якими вчинено 58 кримінальних правопорушень у сферах незаконного обігу наркотичних засобів, виготовлення та зберігання з метою збуту алкогольних напоїв, зайняття гральним бізнесом, порубки лісу, заволодіння грошовими коштами потерпілого шляхом обману, викрадення скрапленого газу, сутенерства та звідництва.

Що стосується бюджетної сфери, то тут до суду скеровано 15 обвинувальних актів, з ознаками корупції – 20, а у сфері земельних правовідносин. – 3. 

"Забезпечено участь у розгляді судами 58 справ про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. До адміністративної відповідальності притягнуто 38 осіб", - відзвітував Казак.

Він також розповів про інші цифри:

  • За результатами досудового розслідування до суду скеровано 6 обвинувальних актів у сфері боротьби зі злочинами проти основ Національної безпеки України, 7 - стосовно військовополонених.
  • Прокурорами забезпечено перерахування внесеної застави на потреби ЗСУ та передано в дохід держави арештованих грошових коштів і майна у кримінальних провадженнях на суму понад 5 млн грн.
  • На контролі керівництва обласної прокуратури перебувають кримінальні провадження, розпочаті в сфері незаконного поводження з гуманітарною допомогою, такої необхідної наразі як військовим, так і пересічним громадянам нашої країни.
  • Прокурорами взято участь у судовому розгляді всіх інстанцій в 1203 кримінальних провадженнях. З ухваленням вироків у судовому розгляді судами першої інстанції підтримано обвинувачення в 482 кримінальних провадженнях, з них 18 – щодо неповнолітніх.

Крім того Дмитро Казак наголосив, що зараз, під час воєнного стану, прокурори першочергово приділяють увагу національній безпеці, зокрема справам, які стосуються державної зради та колабораційної діяльності.

Нагадаємо, на Харківщині затримала чоловіка, який допомагав ворогу. Підозру за фактом державної зради вручили завідувачу одного із секторів ДП «Куп‘янське лісове господарство».

Псевдопосадовець забезпечував підбір кадрів для роботи у незаконно створеному органі, організовував незаконну заготівлю та надання лісоматеріалів окупаційній владі для облаштування бліндажів та інших фортифікаційних споруд, що використовувалися військовими держави-агресора проти ЗСУ.

 

У центрі уваги