06.10.2022
13:28

САП і НАБУ повідомили про підозру в протизаконних діях голові Нацбанку Шевченку

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру у протизаконних діях голові Національного банку Кирилу Шевченку у період його керівництва "Укргазбанком".

Про це повідомляє пресслужба САП.

"Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Національним антикорупційним бюро України викрито протиправну діяльність службових осіб державного АБ "Укргазбанк", яка призвела до збитків в сумі понад 206 млн гривень", - йдеться в повідомленні.

У ході розслідування правоохоронці встановили, що керівництво банку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошових коштів.

У відомстві додали, що для цього службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи "агентами" банку залучили до нього великих клієнтів. За такі "послуги" банк щомісячно незаконно виплачував цим особам грошову винагороду.

Слідством встановило, що впродовж 2014-2019 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн гривень.

У вказаному справі про підозру повідомлено 5 основним фігурантам даного злочину, серед яких діючий Голова НБУ Кирило Шевченко, колишні та чинні високопосадовці банківських установ. 

"Факти викладені в повідомленні про підозру не стосуються періоду перебування діючого Голови Нацбанку на посаді та виконання ним повноважень керівника центрального банку України", – наголосили в САП.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Нагадаємо, 4 жовтня Кирило Шевченко заявив, що подає у відставку з посади голови Національного банку.

Президент України Володимир Зеленський 5 жовтня вніс до Ради проект постанови, якою пропонується звільнити Шевченка з посади голови НБУ.

6 жовтня Комітет Верховної Ради з питань фінансів податкової та митної політики схвалив постанову щодо звільнення Кирила Шевченка з посади голови НБУ. Далі рішення прийматиме парламент.

 

 

 

У центрі уваги