06.10.2022
10:19

Окупанти оголосили канікули в навчальних закладах Херсонщини і наполегливо пропонують батькам відправляти дітей в Крим

Марія Острожна, Центр журналістських розслідувань

В навчальних закладах, які розташовані на окупованій частині Херсонської області і працюють під патронатом окупаційної влади, оголошені позапланові канікули з 6 по 21 жовтня.  

Як сказав окупаційний «міністр освіти Херсонської області» Михайло Родіков, екстрені канікули оголошені «у зв’язку з обстрілами, а також з метою збереження життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу».

На канікули, згідно з «розпорядженням» окупаційної влади відправляють заклади освіти «Херсона, Новокаховського міського округу, а також Білозерського, Бериславського, Каховського та Снігурівського муніципальних округів».  

Мешканці Херсона, діти яких очно навчаються в школах розповідали, що адміністрації навчальних закладів умовляють батьків відправляти дітей на період канікул в окупований Крим. Кажуть, що «діти перебуватимуть в найкращих здравницях», обіцяють «насичену пізнавальну і культурну програму».

Але чимало батьків бояться відправляти дітей, бо в разі активізації бойових дій і деокупації всієї Херсонської області чи її частини росіяни «з безпекових міркувань» можуть не повернути дітей з Криму, як це сталося з дітьми, яких відправили на півострів з визволеної ЗСУ частини Харківської області.

«Мені шостого жовтня зранку телефонувала класна керівниця доньки, вмовляла дати дозвіл на відправку дитини до Криму. Я навідріз відмовила, бо у разі наступу ЗСУ можу взагалі більше не побачити дитину. У мене склалося таке враження, що кожній школі наказали підготувати до відправки в Крим певну кількість дітей», - розповідає мешканка Херсона, яка погодилася поспілкуватися на умовах анонімності.

Нагадаємо, як повідомляє британська розвідка, успішний наступ ЗСУ в Херсонській області поставив перед Москвою дилему: відводити війська на лівий берег Дніпра чи залишитися на правобережжі і оборонятися.

У центрі уваги