05.10.2022
15:59

"Клуб успішних країн" розпочав ділог про прийняття України

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) визнала Україну своїм потенційним членом.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

Глава Уряду нагадав, що в липні цього року в Лугано (Швейцарія) від імені держави він передав заявку на вступ України генеральному секретарю ОЕСР Матіасу Корману.

"Пан Корман повідомив, що організація починає початковий діалог щодо вступу України. Після цього Рада ОЕСР перейде до дискусій і підготовки проекту дорожньої карти. Також працюємо над якнайшвидшим відкриттям офісу ОЕСР в Україні", - написав Шмигаль.

Він додав, що Організація економічного співробітництва та розвитку є так званим "клубом успішних країн". Прийняття України в коло розвинених держав насамперед є важливим маркером готовності країни до вступу в ЄС і сигналом для іноземних компаній, що Україна - перспективне місце для інвестицій і розвитку бізнесу.

Довідка. Організація економічного співробітництва та розвитку - Міжнародна організація, що об'єднує 37 країн світу, більшість з яких є країнами з високим доходом громадян та високим ІРЛП (індекс розвитку людського потенціалу). Загалом на країни-члени ОЕСР припадає понад 62% світового ВВП.

Нагадаємо, Столтенберг отримав заявку на вступ України до НАТО.

У центрі уваги