05.10.2022
11:58

Із українських портів вийшли ще 6 суден з зерном, строк Стамбульської угоди завершується

У середу, 5 жовтня, з портів Одеси, Чорноморська та порту "Південний" у межах "зернової ініціативи" відправились ще 6 суден.

Як повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури, на їх борту завантажено 115,5 тис. тонн агропродукції для країн Азії, Африки та Європи.

Загалом із моменту виходу першого судна з українських портів вийшло 274 судна з 6,2 млн тонн української агропродукції для країн Азії, Європи та Африки.

Угода щодо "зернового коридору" була підписана 22 липня у Стамбулі. Вона розрахована на 120 днів і закінчується наприкінці листопада, йде робота над її продовженням.

За словами радника глави Офісу президента Михайло Подоляка у телеінтерв'ю Bloomberg, переговори щодо продовження угоди йдуть дуже важко.

Нагадаємо, підписи під двома відповідними документами поставили представники України, Росії, ООН та Туреччини. Йдеться про розблокування трьох українських портів: "Одеса" "Чорноморськ" та "Південний".

Нагадаємо, зернотрейдери неодноразово підіймали питання про включення Миколаївського порту до Стамбульської угоди, але через відсутність гарантій безпеки цього зробити досі не вдалося. 

У центрі уваги