02.10.2022
16:57

Папа Римський просить Путіна зупинити "спіраль насильства", а Зеленського - відкритися мирним пропозиціям

Папа Римський Франциск засудив нову анексію Росією українських територій, закликав поважати територіальну цілісність та права меншин і висловив біль з приводу численних жертв, серед яких багато дітей.

Про це повідомило Vatican News

 "Перебіг війни в Україні став настільки серйозним, нищівним і загрозливим, що викликає велике занепокоєння. Тому сьогодні я хочу присвятити цій темі все роздумування перед молитвою "Ангел Господній". У дійсності, ця жахлива та неймовірна рана людства, замість того, щоби зарубцьовуватися, і далі ще більше кровоточить, загрожуючи розширитися", - сказав очільник Католицької церкви.

Він підкреслив, що певні вчинки ніколи не можна виправдати.

"Це жахливо, що світ вивчає географію України через такі назви як Буча, Ірпінь, Маріуполь, Ізюм, Запоріжжя та інші місцевості, що стали місцями невимовних страждань та страху. Що вже й говорити про той факт, що світ знову стоїть перед ядерною загрозою? Це абсурд. Що ще повинно трапитися? Скільки крові ще повинно пролитися, щоби ми зрозуміли, що війна ніколи не є вирішенням, а лише знищенням? У Боже ім’я та в ім’я почуття людяності, що мешкає в кожному серці, повторюю заклик, аби негайно досягнути припинення вогню. Нехай замовкне зброя та шукаймо умови для того, щоби розпочати переговори, здатні привести до вирішень, які не нав’язані силою, а є узгодженими, справедливими та стабільними", - закликає Франциск.

Вказано, що Франциск рішуче засудив серйозну ситуацію, що останніми днями створилася через чергові дії російського агресора, які суперечать принципам міжнародного права.

Ситуацію, що посилює загрозу ядерної ескалації, аж до побоювання неконтрольованих і катастрофічних наслідків на світовому рівні.

Папа Римський звернувся до президента Російської Федерації, "благаючи його зупинити, також і з любові до свого народу, цю спіраль насильства та смерті".

Інший заклик скеровано до президента України - бути відкритим на серйозні мирні пропозиції.

Усіх активних діячів міжнародного життя та політичних лідерів країн Франциск наполегливо просить зробити все те, що в їхніх силах, щоби покласти край триваючій війні.

У центрі уваги