02.10.2022
09:46

Міністерка оборони ФРН під час візиту в Одесу пообіцяла поставку сучасного комплексу ППО «вже за кілька днів»

Перша поставка німецького комплексу ППО IRIS-T SLM в Україну відбудеться найближчим часом, сказала міністерка оборони ФРН Крістіна Ламбрехт.

Вона відвідала Одесу  30 вересня разом зі своїм українським колегою Олексієм Резніковим.

Про візит німецької урядовиці раніше не повідомляли.

Як пише  rnd.de, під час візиту Ламбрехт пролунала повітряна тривога і вона сховалася у бункері.  Резніков сказав, що росіяни випустили ракету “Калібр”, найімовірніше, з корабля. Там же у бункері він закликав Ламбрехт надати Україні протикорабельні ракети.

За словами Ламбрехт, ситуація показала наскільки важливо швидко поставити перший обіцяний блок наземної системи протиповітряної оборони “Iris-T SLM”. Ламбрехт пообіцяла “постачання за кілька днів”.

Як зазначалося,  системи IRIS-T SLM  ще немає на озброєнні навіть Бундесвер.

Розробка німецького оборонного концерну Diehl використовує радари останнього покоління і може збивати повітряні цілі – літаки, гелікоптери та ракети – на відстані до 40 кілометрів та на висоті до 20 кілометрів.

Раніше Германія почала передавати Україні старі пересувні зенітні установки Gepard.  

Нагадаємо, Україна неодноразово закликала західних партнерів надати сучасні комплекси ППО та ПРО для захисту цивільного населення та критичної інфраструктури від ударів російських ракет та безпілотників.  

У центрі уваги