30.09.2022
10:52

На Хмельниччині викрили "розконсервованого" агента ФСБ: яким було його завдання

У Хмельницькій області правоохоронці в результаті багатоетапної спецоперації викрили "розконсервованого" агента Федеральної служби безпеки РФ.

Про це повідомляє СБУ.

"Громадянин РФ прибув в Україну у січні поточного року. Його "легендою" було нібито відвідування родичів, а справжнім завданням – створення розгалуженої агентурної мережі для збору розвідданих і проведення диверсій у західних регіонах", - йдеться в повідомленні.

Так, за даними СБУ, агент приїхав в Україну за особистою вказівкою колишнього керівника загону спецпризначення росгвардії "Вітязь" полковника Сєргєя Лисюка. Цей екскомандир російського спецназу входить до найближчого оточення Кремля.

У разі наближення лінії фронту до Хмельниччини він обіцяв російському агенту "вивести" його на захопленну територію через "спецкоридор".

"За даними слідства, шпигуном є колишній спецпризначинець внутрішніх військ рф, який неодноразово брав участь у бойових діях, у тому числі на Північному Кавказі. Там він перебував на агентурному зв’язку з фсб, але після виходу у відставку його перевели у режим очікування, а "розконсервували", перевівши в Україну». – розповіли в СБУ.

Оперативники СБУ встановили, що діяльність шпигуна координував кадровий співробітник ФСБ, полковник Євгєній Пєтрушін з позивним "Гестапо". У минулому він займався підготовкою спецпідрозділів, а також обіймав посади заступника начальника управління фсб по Дагестану і "першого заступника голови КДБ" самопроголошеного Придністров’я.

Координуючись з Пєтрушіним, агент розвідував місця дислокації й переміщення підрозділів ЗСУ та збирав інформацію про стан мобілізації та особливості функціонування стратегічно важливих об’єктів критичної інфраструктури в регіоні. Для цього зловмисник здійснював приховане спостереження і намагався встановлювати зв’язки з місцевими жителями.

На проведення розвідувально-підривної діяльності він отримував гроші від своїх кураторів з росії. Для комунікації між собою використовувались закриті канали електронного зв’язку.

Співробітники СБУ своєчасно встановили місцезнаходження російського агента, задокументували його дії та запобігли реалізації ворожих планів. Слідчі повідомили йому про підозру за ст. 114 (шпигунство) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, в Миколаєві судитимуть 30-річного чоловіка, який передавав окупантам точні координати позицій українських військових, розташування військової техніки та маршрути їхнього руху.

 

У центрі уваги