28.09.2022
19:33

Євросоюз розширить "кримські санкції" на всі території України, непідконтрольні уряду - Боррель

Європейський союз застосує санкції, які діють стосовно окупованого Криму, проти всіх тимчасово непідконтрольних Україні територій.

Про це під час брифінгу 28 вересня заявив голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель.

"Ми розширюємо географічне охоплення обмежень щодо Криму, які були прийняті на початку цього року, на Донецьку та Луганську області. Вони покриють усі райони України, непідконтрольні уряду, включаючи Херсонську та Запорізьку області, які не належать до Донбасу і які не були частиною минулих рішень", - заявив Боррель.

Зазначимо, що "кримські санкції", запроваджені Євросоюзом після окупації півострова, забороняють ввезення в ЄС продукції з Криму чи Севастополя. Також вони передбачають заборону інфраструктурних та фінансових інвестицій.

При цьому з ЄС на півострів заборонено ввезення певних товарів чи технологій для місцевих компаній або для використання у телекомунікаційному, транспортному та енергетичному секторах та для розвідки, видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів.

Нагадаємо, 28 вересня Європейська комісія запропонувала восьмий пакет санкцій проти Росії через вторгнення в Україну і проведення незаконних референдумів на окупованих територіях.

У центрі уваги