28.09.2022
11:09

МОЗ прогнозує в Україні циркуляцію коронавірусу та чотирьох штамів грипу

В Україні передбачається циркуляція вірусів грипу та  коронавірусу SARS-CoV-2 протягом епідемічного сезону 2022-2023 років.

Про це поідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України.

Як пояснюють у ЦГЗ, зважаючи на постійні антигенні зміни вірусу грипу, ВООЗ щорічно оновлює свої рекомендації по складу вакцини.

Для профілактики грипу у наступному сезоні запропонували чотиривалентні вакцини проти вірусів грипу, які ймовірно циркулюватимуть на території України:

- вірус, подібний A/Victoria/2570/2019(H1N1)pdm09;

- вірус, подібний A/Darwin/9/2021 (H3N2);

- вірус, подібний B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria);

- вірус, подібний B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata).

"Найкращою профілактикою грипу та COVID-19 (належить до категорії ГРВІ) є вакцинація. Обидва щеплення належать до рекомендованих. Також памʼятайте, що лікувати вірусні захворювання антибіотиками – хибне до затверджених протоколів лікування", – наголошують у Центрі.

Зазначається, що уникнути захворювань допоможе профілактика та дотримання епідемічних норм, а саме:

  • вакцинація проти грипу та COVID-19;
  • носіння масок;
  • уникнення місць, де є великі скупчення людей;
  • дотримання "етикету кашлю" (закривайте рот і ніс хустинкою або згином ліктя);
  • ізоляція за перших симптомів грипу та ГРВІ.

Водночас в епідемічному сезоні 2021-2022 років продовжувала тривати пандемія гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Протягом минулого сезону в Україні підтвердили 5,9 млн випадків захворювань на грип та ГРВІ (включно з COVID-19), у зв'язку з чим за медичною допомогою звернулися 15,5 % населення країни.

Однак з 24 лютого 2022 року фіксували різке зниження інтенсивних та екстенсивних показників захворюваності населення. Як пояснюють у ЦГЗ, обумовлено це закономірностями епідемічного процесу і початком широкомасштабної війни в України.

"Ця війна призвела до перебоїв в отриманні в повному об’ємі інформації про захворюваність населення на грип та ГРВІ й проведення об’єктивного аналізу. Зниження статистичних показників відмічалось на територіях більшості адміністративних регіонів країни", – пояснюють у Центрі.

Нагадаємо, за тиждень з 19 до 25 вересня в Україні зафіксовано понад 44 тисячі випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

У центрі уваги