24.09.2022
18:51

Безпечніше мітингувати та потрапити за ґрати в РФ, ніж загинути в Україні - Зеленський про антимобілізаційні протести

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що Росії вдасться мобілізувати заявлені 300 тисяч осіб, проте наголошує, що росіянам безпечніше виходити на протести й потрапити з них за ґрати, аніж їхати на війну й гинути.

Про це глава держави заявив в інтерв'ю французьким ЗМІ.

"Я думаю, йому (Путіну - ред.) вдасться відправити 300 тисяч, наскільки нам відомо... це показували і наші партнери, і наша розвідка, усі ці 300 тисяч анкет були вже підготовлені ще до того моменту, коли він (Путін - ред.) сказав про часткову мобілізацію. Усі ці папірці у них були готові на столі, були питання, коли він (Путін - ред.) дасть цей сигнал", - зазначив президент.

Він назвав великою помилкою росіян побоювання, що їх заарештують, якщо вони вийдуть на протести.

"Вони бояться потрапити за ґрати, бо не розуміють, куди попадуть, коли прийдуть до нас. Коли вони прийдуть на нашу землю, їм доведеться стріляти в нас, нам також доведеться стріляти в них. Тут (в Україні - ред.) вони або загинуть, або здаватимуться і потраплять у полон. Вони навіть не розуміють різниці: якби вони зараз виходили на вулицю, це більш безпечно, це потрібно, це і є демократія, навіть якщо у тебе її забрали у такій великій державі, але всіх зупинити неможливо, бо це 150 млн людей", - підкреслив Зеленський.

Глава держави висловив думку, що росіяни не розуміють ризиків, "тому що масово ще не бачили трупів своїх громадян".

Нагадаємо, 21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив у Росії часткову мобілізацію. Він сказав, що це потрібно для захисту Росії, її суверенітету і цілісності. До лав армії РФ планують призвати 300 тисяч резервістів.

У цей же день у Росії почалися масові протести. Пізніше російські ЗМІ повідомляли, що під час масових акцій було затримано близько 1300 людей.

Антимобілізаційні протести в Росії поновилися 24 вересня.

У центрі уваги