24.09.2022
14:09

На окупованій частині Запоріжжя фізично немає людей для проведення "референдуму" - Голова ОВА Старух

Станом на 24 вересня з тимчасово окупованих територій Запорізької області виїхало три чверті населення. Тобто для проведення "референдуму" окупантів людей немає фізично.

Про це заявив голова Запорізької ОВА Олександр Старух.

"Щодо так званого референдуму. Наголошую, що всі спроби назвати ці дії «референдумом» є нікчемними. По-перше, на сьогодні три чверті населення тимчасово окупованих територій виїхало або на вільні землі України або за кордон. Тобто навіть математично неможливо буде довести, що проголосувала більшість населення. Людей там фізично немає", - сказав Старух.

По-друге, за його словами, ні в українському, ні тим більше в російському законодавстві немає законів про місцеві референдуми.

23 вересня у мережі було чимало відео, на яких колаборанти ходять по помешканнях у супроводі озброєних військових. Тож голова області каже, що неважко зрозуміти, яку позначку люди поставлять під дулами автоматів.

"Тому результат псевдореферендуму цілком зрозумілий – російська пропаганда оголосить фейкові цифри, які кремль буде використовувати для подальших маніпуляцій. Стосовно таких дій окупантів у нас є дуже чітка позиція: це ні що інше, як спеціальна інформаційна операція, яка має легалізувати захоплення російськими військами українських територій, а також надати окупантам формальне право мобілізовувати в російську армію чоловіків з окупованих українських земель. Тут нічого нового: все це ми вже бачили у 2014 році в Криму та на Донбасі", - додав Старух. 

Він звернувся до земляків, які сьогодні перебувають в окупації, з проханням максимально уникати, за можливості, участі у таких заходах. Найкращий варіант – змінити місце перебування на ці дні. А ще краще – виїхати на підконтрольну територію України.

Раніше голова Луганської ОВА Сергій Гайдай розповів, що в Луганській області, зокрема в місті Алчевську, росіяни на псевдореферендумі враховують "голоси" навіть тих, хто у полоні або загинув

У центрі уваги