22.09.2022
15:47

Коли Україна відчує результат "часткової мобілізації" РФ: відповідь генерал-лейтенанта Забродського

Збройні сили України зможуть відчути на фронті результат "часткової мобілізації" росіян не раніше грудня цього року. При цьому навряд чи це якось вплине на ситуацію на полі бою в найближчій перспективі.

Про це заявив перший заступник голови Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони і розвідки, генерал-лейтенант Михайло Забродський в інтерв'ю Укрінформу.

Зокрема, він підкреслв, що часовий чинник має свій неабиякий вплив, оскільки мобілізація, як будь-який процес державного рівня потребує перш за все затрат часу.

"Мінімальний досвід, організаційні зусилля, корумпованість на місцях мають зіграти свою роль. Вочевидь, нещодавні пропозиції щодо посилення кримінальної відповідальності за ухилення від призову у воєнний час внесені на розгляд Державної думи РФ зовсім невипадково", - звернув увагу Забродський.

За його словами, оскільки підозрювати російських резервістів в "надмірному ентузіазмі" немає ніяких підстав, то процедура оповіщення, збору і направлення у військові частини може потребувати щонайменше одного-двох місяців.

"За умови впровадження мінімально необхідної до підготовки мобілізованих буде потрібен ще як мінімум один місяць. В загальному оперативному плані це означає, що на практичні результати мобілізації російське командування може розраховувати не раніше грудня цього року", - вважає Забродський.

Він підсумував, що надзвичайними заходами і нехтуванням підготовкою цей термін може бути скорочений, але абсолютно зрозуміло, що часткова мобілізація в найближчому майбутньому навряд чи вплине на обстановку на лінії зіткнення.

Нагадаємо, 21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив у Росії часткову мобілізацію. Він сказав, що це потрібно для захисту Росії, її суверенітету і цілісності. До лав армії РФ планують призвати 300 тисяч резервістів.

У центрі уваги