22.09.2022
11:08

Росії доведеться закінчувати цю війну, вона не зможе зупинити хід історії: Зеленський виступив на Генасамблеї ООН

Росія, оголошуючи мобілізацію та псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях України, хоче війни. Проте вона не зможе зупинити хід історії, в якому вона слабша за міжнародне право.

Про це під час витсупу на Генеральній асамблеї ООН 22 вересня заявив президент України Володимир Зеленський.

"Щодо перемовин між Україною та Росією. Напевно, ви чули різні слова з Москви про переговори. Начебто вони до них готові. Але: вони кажуть про переговори, але оголошують про мобілізацію. Вони кажуть про переговори, але оголошують псевдореферендуми на окупованих територіях України", - заявив Зеленський.

Глава держави наголосив на тому, що Росія хоче війни.

"Але Росія не зможе зупинити хід історії. Людство й міжнародне право сильніші, ніж одна держава-терорист. Росії доведеться закінчувати цю війну. Війну, яку вона розпочала", - сказав він.

Водночас, за словами Зеленського, врегулювання може відбуватися не лише в рамках "української формули миру", а на будь-якій іншій основі, оскільки "що далі заходить російський терор, то менша ймовірність, що взагалі хто-небудь у світі сідатиме за один стіл переговорів із Росією".

"І якщо російською відповіддю на мої слова зараз будуть нові ракети й теракти, то це засвідчить лише слабкість. Слабкість Росії. Її нездатність переважити нас, її нездатність переважити світ", - сказав президент.

Також на засіданні Генасамблеї ООН Зеленський представив "Українську формулу миру". Вона складається з п'яти пунктів: покарання за агресію; захист життя; відновлення безпеки й територіальної цілісності; гарантії безпеки; рішучість захищатися.

Раніше глава держави заявив, що світ не дозволить Путіну використати ядерну зброю, проте ризики є. 

У центрі уваги