21.09.2022
11:07

"Українців, які отримали паспорт РФ, Путін хоче відправити на війну": Кім прокоментував часткову мобілізацію в Росії

Римма Ламазян

На фоні заяви Путіна про часткову мобілізацію в Росії, голова Миколаївської ОВА Віталій Кім припускає, що Кремль хоче відправити на війну українців з окупованих територій, які отримали російський паспорт.

Про це Віталій Кім заявив в ефірі телемарафону.

За його словами, Путін через референдум на окупованих територіях намагається відправити на війну українців, які отримають російський паспорт. 

Вони [окупанти] шантажують і примушують українців брати російський паспорт. Але людина, яка бере російський паспорт, за законом автоматично стає військовозобов'язаним, якщо йому 30 років", - відмітив Кім. 

На думку Віталія Кіма, такі дії Кремля пов'язані з успіхами українських захисників по всій лінії фронту. 

На зараз ініціатива, як сказав Президент Володимир Зеленський, за Україною. Це безперечно так. І тому росіяни істерично шукають шляхи, як щось змінити", - додав Кім.

Крім цього голова ОВА припускає, що частковою мобілізацією Путін намагається усунути незгодний з ним електорат.

Путін кидає на війну росіян до 35 років. А підтримка у нього у людей від 50 років. Він [Путін], щоб продовжувати бути при владі, кидає молодих хлопців на війну.", - поділився Віталій Кім.

Очільник Миколаївської ОВА розповів і про зростаючу кількість людей, яка повертається у місто, а також про гуманітарну ситуацію. За його словами, місцева влада організовує видачі гумдопомоги жителям Миколаєва, які через військову агресію втратили робочі місця чи постраждали.

Гуманітарна ситуація стабільна. У нас є запаси, вони поповнюються... Люди отримують [гуманітарну допомогу] на постійній основі і ця кількість збільшується. Але при цьому працюють ринки, магазини. Основна проблема - немає грошей. Були б гроші і робота - люди купували б це", - підкреслив глава ОВА.

Нагадаємо, міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що до лав армії РФ планують призвати 300 тисяч росіян-резервістів.

 

 

У центрі уваги