20.09.2022
14:53

Сєнкевич: у Миколаєві через постійні обстріли кожен другий будинок не має вікон

У Миколаєві практично кожен другий житловий будинок не має вікон через постійні обстріли – комунальники забивають їх фанерою та OSB-плитами.

Про це під час брифінгу 20 вересня заявив міський голова Олександр Сєнкевич.

"Із 3,3 тисячі житлових будинків, які є у місті Миколаєві, у 1,5 тисячі сьогодні немає вікон у результаті обстрілів. Наразі наші бригади працюють над тим, щоб забити їх фанерою та OSB-плитами, бо скління наразі нераціональне. Адже обстріли тривають і це може бути даремним витрачанням коштів", - заявив мер.

За його словами, наразі проблема ускладнюється ще й тим, що половина мешканців покинула місто і не живе у своїх домівках. Тому потрапити всередину квартири комунальники не можуть, отож доводиться застосовувати спеціальні підйомники або залучати верхолазів, щоб забити вікна ззовні.

"Я зрозумів, що ми самі не справляємося з таким обсягом роботи і можемо не встигнути до зими, тому я звернувся до Асоціації міст України по допомогу. Але наразі відгукнулося лише два міста – Одеса й Івано-Франківськ. Їхні бригади прибули до Миколаєва і допомагають місцевим комунальникам. Сподіваємося, що з їх допомогою ми встигнемо забити всі вікна до 1 листопада, але при умові, що їх кількість знову не збільшиться у результаті подальших обстрілів", - сказав Сєнкович.

Нагадаємо, вніч на 19 вересня російсько-окупаційні війська вкотре вдарили по Миколаєву. Внаслідок обстрілу пошкоджено 40 будинків, багатоповерхівки та спортивну школу.

У центрі уваги