14.09.2022
18:12

Україна розраховує отримати від США два мільярди кубів газу - Шмигаль

До середини жовтня Україна планує накопичити до 15 млрд кубометрів газу та розраховує отримати додаткові 2 млрд кубів від США.

Про це під час пресконференції 14 вересня заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"До першого жовтня буде накопичено між 14,5 – 15 млрд кубів в наших сховищах, до того ж ми маємо домовленість зі Сполученими Штатами про надання від американських видобувників газу 2 млрд кубів протяг 4 кварталу цього і першого кварталу наступного року. Ми також ведемо перемовини з північними країнами, Норвегією і консорціумом країн, про надання також фізичних об'ємів газу для України", – розповів Шмигаль. 

За словами глави уряду, такі обсяги достатні, аби стабільно пройти опалювальний сезон з точки зору забезпечення газом. При цьому, наголосив премʼєр, цей сезон буде найважчим, відтак потрібно готуватися до найскладніших сценаріїв, які повʼязані з військовими ризиками.

Шмигаль зазначив, що на сьогодні в підземних сховищах вже знаходиться понад 13,2 млрд кубометрів газу, при цьому споживання зменшилося вдвічі порівняно з періодом до повномасштабної війни.  

Щодо вугілля, то в Україні вже накопичено 2,2 млн тонн вугілля, а до опалювального сезону обсяги зростуть до 2,5 млн тонн. За словами премʼєра, це максимальна потужність українських складів, до того ж були розгорнуті додаткові складські потужності.

Також "Укрзалізницею" та Держлісагентством накопичуються обсяги дров, яких до початку опалювального сезону повинно бути 7 млн кубів. 

Закуповуються і мобільні котельні та генератори, яких вже поставлено понад 1,5 тисячі одиниць, з-за кордону завозиться обладнання для проведення ремонтів інфраструктури.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України продовжив термін дії Положення про спеціальні обов'язки (ПСО) на ринку природного газу до 30 квітня 2023 року. Таким чином, під час майбутнього опалювального сезону ціна на газ для виробників тепла не зміниться.

У центрі уваги