14.09.2022
11:53

Через "відмовників" у Росії масово скасовують відправки військових на фронт - Розвідка

Через відмову брати участь у бойових діях на території України в Росії масово скасовують заплановані відправки особового складу військ РФ.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.

"Військовослужбовців 5-ої окремої танкової бригади 36 армії (Улан-Уде), які пишуть рапорти на звільнення через відмову продовжувати участь в бойових діях в Україні, звільняють зі служби без урахування будь-яких пільг (вислуга років – рік за три, статус ветерана тощо). Особовому складу бригади, який перебуває в Україні, надають відпустки виключно за сімейними обставинами (смерть близьких родичів)", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що водночас у  підрозділах, які беруть участь у війні проти України, спостерігається катастрофічна нестача особового складу.

"Командування окупаційних військ наказало цілеспрямовано спрощують діагнози пораненим у шпиталях, не проводити раніше заплановані операції та пропонувати їм повернутись на війну до України. Лікарям "рекомендують" надавати дозвіл на планові хірургічні втручання тільки по закінченню "спецоперації" або за дозволом командира пацієнта", - розповіли в ГУР.

Зокрема, за інформацією розвідки, одного разу після розриву барабанної перетинки вуха та контузії, військовослужбовця за 3 дні виписали із шпиталю з діагнозом "отит". Йому відмовили в операційному втручанні та порекомендували "не застуджувати вухо". 

ГУР також повідомляє, що окупанти намагаються посилити своє угруповання під окупованим Херсоном за допомогою "наявних резервів". Зокрема, Росія планує передислокацію 4 батальйонів "кадирівців", однак ці підрозділи значно недоукомплектовано. Більшість особового складу – не чеченці, а найманці з найбідніших регіонів РФ.

Нагадаємо, глава Чеченської Республіки РФ Рамзан Кадиров заявив, що для проведення бойових дій на територію України на його доручення прибули 10 тисяч чеченців.

  

У центрі уваги