10.09.2022
17:16

ЗСУ знищили на Херсонщині "елітний" 237-й полк росіян, що тероризував Гостомель і Бучу

ЗСУ знищили на Херсонщині "елітний" 237-й гвардійський десантно-штурмовий полк РФ з Пскова, який навесні тероризував мешканців Бучі, Ірпеня й Гостомеля.

Про це повідомили в ГУР Міноборони України.

"237-й гвардійський десантно-штурмовий полк РФ припинив своє існування у зв'язку з загибеллю або пораненням всіх військовослужбовців. Значна частина з тих, хто вижив, перебувають у вкрай важкому стані", – йдеться у зведенні.

237-й гвардійський десантно-штурмовий Торунський Червонопрапорний полк – тактичне формування Повітряно-десантних військ Збройних сил Російської Федерації, з постійним місцем дислокації у Пскові. Входив до складу 76-ї гвардійської десантно-штурмової Чернігівської Червонопрапорної, ордена Суворова дивізії. Мав елітний статус "гвардійського".

Відомо, що десантники з цього підрозділу навесні чинили звірства на Київщині, зокрема у Бучі, Ірпені та Гостомелі. За даними ГУР,  4 та 5 березня у Бучі перебували підрозділи чотирьох десантних полків РФ: псковські 104-й та 237 десантно-штурмові полки, 51 повітряно-десантний полк з Тули та 137 повітряно-десантний з Рязані. Саме вони відповідальні за численні вбивства мирних жителів.

Наприкінці липня штурмові групи 237-го десантно-штурмового полку були помічені біля с. Андріївка у Калинівській селищній громаді Бериславського району на Херсонщині.

Нагадаємо, ще одна "елітна" 83-тя десантна бригада ЗС РФ з Уссурійська, що під час окупації Київщини "кошмарила" Бучу, також днями була майже повністю знищена на Херсонському напрямку і фактично припинила своє існування.

Нагадаємо також, що МВС розслідує звірства російських військових на звільнених територіях Харківщини.

У центрі уваги