10.09.2022
13:23

Чарльз III офіційно став королем Британії

Новим королем Великої Британії офіційно став Чарльз ІІІ. Старший син Єлизавети II автоматично успадкував престол після її смерті. Проголошення Чарльза монархом відбулося 10 вересня у Лондоні.

Про це повідомляє BBC.

Прокламацію про проголошення Чарльза III королем Сполученного Королівства підписали наступний спадкоємец престолу принц Вільям, королева-консорт Камілла, прем'єр-міністр Британії Ліз Трасс, голова Ради престолонаслідування та архієпископ Кентерберійський.

73-річний Чарльз став найстарішим монархом на момент початку правління за всю історію Великої Британії. Він отримав титул від своєї матері - королеви Єлизавети II, яка померла у замку Балморал увечері 8 вересня.

Згідно з протоколом, новим сувереном Чарльза офіційно проголосила спеціальна Рада зі вступу на посаду, яка зібралася в лондонському палаці Сент-Джеймс 10 вересня. Коронація монарха пройде згодом.

Новий британський король взяв собі ім'я Чарльз ІІІ. Через те, що Charles - це англійський варіант старонімецького імені Karl, у деяких ЗМІ монарха назвали Карлом III, однак у Британії використовують саме ім'я Charles III.

Як ми повідомляли, королева Британії Єлизавета ІІ померла 8 вересня у віці 96 років.

У центрі уваги