07.09.2022
08:19

Росіяни посилюють репресії щодо мешканців Енергодару

Окупанти вдаються до посилених репресій щодо мешканців Енергодару. Людей шантажують, викрадають їх та знущаються із них. 

Про це розповіли у Головному управлінні розвідки:

"У тимчасово окупованому Енергодарі посилюються фільтраційні заходи та репресії щодо місцевого населення. Окупаційна влада не змогла досягти мінімального рівня лояльності і широко застосовує утиски, викрадення та шантаж".

Кажуть, що для проведення фільтраційних заходів у місто додатково прибув спеціальний підрозділ росгвардії. За допомогою колаборантів складаються списки «неблагонадійних», до яких вносять колишніх військових, ветеранів АТО, співробітників силових структур, активістів та просто громадян з проукраїнською позицією. Затриманих мешканців міста та полонених військовослужбовців ЗСУ утримують в переобладнаних під катівні приміщеннях місцевого відділу МВС та міського суду.

"Постійні погрози з боку рашистів та побоювання за власне життя та здоров’я примушують людей масово виїжджати з міста на підконтрольну Україні територію. Офіційно це заборонено, втім безпосередньо на ворожих блокпостах питання вирішується за допомогою хабарів. Подекуди «оплата» сягає 5-7 тисяч доларів. При цьому, більшість доріг навколо міста та берег Каховського водосховища – заміновано", - йдеться у повідомленні.

А поранених росіян розміщують у місцевому пологовому будинку. Планують видати їм цивільний одяг та залучити у виробництві пропагандистських сюжетів для російськиїє ЗМІ про «поранених цивільних в наслідок обстрілів ЗС України».

Нагадаємо, 1 вересня Енергодар обстріляла група російських ударних вертольотів К-52. Вони "працювали"  по житлових кварталах міста.

У центрі уваги