06.09.2022
16:54

Єврокомісія підтримала призупинення спрощеного візового режиму для громадян РФ

Європейська комісія підтримала призупинення спрощеного візового режиму для всіх без виключення громадян РФ. Тепер рішення має затвердити Європейська Рада.

Про це повідомили на офіційній сторінці Єврокомісії.

В ЄК наголошують, що такі заходи необхідно ввести, оскільки Росія не повинна мати права на спрощення візового режиму до тих пір, поки вона веде агресивну війну проти України.

"Це означає, що російські громадяни більше не будуть користуватися привілейованим доступом в ЄС і зіткнуться з більш тривалим, дорогим і складним процесом отримання візи", - йдеться в повідомленні ЄК.

У разі затвердження призупинення спрощеного візового режиму для громадян РФ:

  • Візовий збір для них збільшиться з 35 до 80 євро.
  • Час обробки документів буде збільшено (стандартний термін, протягом якого консульства повинні прийняти рішення за заявою про видачу візи, збільшиться з 10 до 15 днів. Цей термін може бути продовжений максимум до 45 днів).
  • Діятимуть жорсткі правила при видачі багаторазових шенгенських віз.

Для затвердження призупинення спрощеного візового режиму з Росією пропозицію Єврокомісії має підтримати Європейська Рада.

Як ми повідомляли раніше, глави МЗС країн Євросоюзу досягли політичної домовленості щодо призупинення спрощеного візового режиму з Росією на тлі війни проти України.

 

У центрі уваги