06.09.2022
13:15

Джонсон офіційно пішов з посади прем'єра Великобританії

Борис Джонсон передав повноваження прем'єр-міністра Великої Британії Елізабет Трасс та під аплодисменти покинув резиденцію на Даунінг-стріт.

Про це повідомляє Bloomberg.

У прощальній промові екс-прем'єр пообіцяв повністю підтримати Трасс і закликав до єдності в Консервативній партії.

"Я не пропонуватиму цьому уряду нічого, крім палкої підтримки", - сказав Джонсон.

Він заявив, що за три роки перебування на посаді має чимало досягнень, серед яких підтримка України. Джонсон наголосив, що Сполучене Королівство має економічну силу, щоб подолати енергетичну кризу, тому залякування та шантаж російського диктатора ні на що не вплине. Також він наголосив, що британська підтримка України "дуже допомогла змінити хід найбільшої європейської війни за 80 років".

Коментуючи власне політичне майбутнє, Джонсон пожартував і порівнянв себе з ракетою-носієм, яка виконала своє призначення.

"Я би м'яко повернувся в атмосферу і невидимо приводнився б у якомусь віддаленому і темному куточку Тихого океану", – сказав Джонсон.

Після промови він залишив резиденцію під гучні овації. Поруч була його дружина Керрі. Пара попрямувала на аудієнцію до королеви Єлизавети II, з якою сьогодні зустрінеться й Трасс.

Нагадаємо, що Борис Джонсон погодився піти у відставку після розголосу п'яного скандалу за участю головного організатора правлячої Консервативної партії у палаті громад Кріса Пінчера, який той влаштував у елітному лондонському клубі.

У центрі уваги