02.09.2022
19:05

Міністри фінансів G7 схвалили введення "стелі" для цін на російську нафту

Міністри фінансів США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії, Канади та Японії  (G7) схвалили план щодо встановлення граничної ціни на російську нафту. Мета - позбавити РФ  додаткових доходів для продовження збройної агресії проти України.

Про це йдеться у спільній заяві за підсумками віртуальної зустрічі, опублікованій на сайті британського уряду, передає Укрінформ.

«Сьогодні ми підтверджуємо спільний політичний намір завершити та запровадити комплексну заборону послуг, які дозволяють морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів російського походження в усьому світі – надання таких послуг буде дозволено, лише якщо нафта та нафтопродукти купуються за граничну ціну або нижче, ніж визначена широкою коаліцією країн, які дотримуються та впроваджують цю цінову межу», - йдеться у заяві.

Початкова максимальна ціна буде встановлена на рівні, що базується на низці технічних вхідних даних і буде визначена всією коаліцією до її впровадження в кожній юрисдикції.

Як наголошується, гранична ціна необхідна для того, щоб зменшити здатність РФ фінансувати свою агресивну війну, одночасно обмежуючи вплив війни на світові ціни на енергоносії, особливо для країн із низьким і середнім рівнем доходу. "Стеля ціни" має дозволити постачальникам послуг продовжувати вести лише той бізнес, що пов’язаний з перевезеною морем російською нафтою та нафтопродуктами, що продаються за граничною ціною або нижче.

«Ми прагнемо створити широку коаліцію, щоб максимізувати ефективність, і закликаємо всі країни, які все ще прагнуть імпортувати російську нафту та нафтопродукти, взяти на себе зобов’язання робити це лише за цінами на рівні граничної або нижче», - йдеться у заяві.

Міністри також підтвердили підтримку і солідарність з Україною.

Вчора російське посольство у Вашингтоні заявило, що Москва не постачатиме паливо на неринкових умовах.

У центрі уваги