02.09.2022
11:30

На ЗАЕС буде працювати постійна місія МАГАТЕ. Що ще сказав Рафаель Гроссі після візиту на станцію

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі запевнив, що на Запорізькій АЕС буде діяти постійна місія Агентства.

Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі після візиту на станцію, повідомили в Енергоатомі.

"Наша робота на станції тільки почалася. Я багато чого бачив. І мої люди все ще знаходяться там. Ми мали можливість обійти весь майданчик. Я входив всередину блоків, я мав можливість побачити аварійні системи, дизель-генератори, інші елементи", - сказав він.

Рафаель Гросі підкреслив, що експерти місії змогли оглянути ті ключові зони, які планували.

"Ми збираємося бути присутніми на станції протягом тривалого часу. У нас багато роботи, що стосується проведення детального аналізу деяких технічних аспектів того, що ми побачили", - заявив генеральний директор МАГАТЕ.

Рафаель Гроссі визнав, фізична цілісність станції була порушена кілька разів, але не зазначив, випадково або навмисно.

За словами керівника МАГАТЕ в місії є дві групи технічних експертів. Перша буде перебувати на ЗАЕС до неділі або понеділка, продовжуючи роботу, яка була розпочата, для детального формування звіту.

"Після цього планується забезпечити на АЕС нашу постійну присутність. Вони повинні будуть давати об'єктивну нейтральну технологічно обґрунтовану оцінку того, що відбувається на станції", - сказав Гроссі.

Генеральний директор МАГАТЕ підкреслив, що українські працівники станції перебувають у важкому емоційному і психологічному стані. Але завдяки своєму професіоналізму вони відмінно виконують свою  відповідальну роботу.

Нагадаємо, Енергоатом заявив, що росіяни брешуть та перешкоджають місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС. 

У центрі уваги