01.09.2022
09:47

Міноборони пропонує зробити військовий облік для жінок добровільним

Міністерство оборони звернулось до Верховної Ради із пропозицією зробити військовий облік для жінок в Україні добровільним. Зараз відомство працює над відповідним законопроєктом. 

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. 

"Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження Парламента. Якщо будуть прийняті зміни - Міноборони і Генштаб їх виконають", - сказала Ганна Маляр.


За її словами на сьогодні в державі немає гострої потреби  суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Разом із тим, для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій.

"Тому, у разі прийняття змін до згаданого закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби. Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила - лише за її згодою", - пояснила чиновниця.

Додамо, hаніше у Міноборони запевнили, що жінок, які не стануть на військовий облік до кінця цього року, штрафувати не будуть.

У центрі уваги