28.08.2022
12:45

Росія планує мобілізувати близько 90 тисяч військовослужбовців — ГУР

Росія збільшує мобілізаційні резерви й планує мобілізувати близько 90 тис. військовослужбовців.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький, повідомляє пресслужба ГУР.

Представник розвідки розповів про мобілізаційні заходи, які активно проводить Кремль.

За його словами, Росія використовує різні підходи, зокрема, «добровольчі» та резервні батальйони, а також батальйони так званого «Боевого армейского резерва страны» (БАРС), які російське командування наразі комплектує в кожному військовому окрузі, щоб поповнити втрати, розширити свої зусилля та збільшити чисельність саме того угруповання, яке може бути застосоване проти України.

Однак Скібіцький додав, що сьогодні РФ має значні проблеми в комплектуванні збройних сил.

«Час спливає, бліцкригу вони не отримали. Чи допоможе мобілізація більшої кількості осіб в РФ? Мабуть, все ж таки ні», - вважає представник розвідки.

Він підкреслив, що моральний стан військовослужбовців РФ, які ведуть бойові дії, знижується. Також зменшується кількість охочих на контракт, на добровільний вступ до лав ЗС РФ.

«Крім того, розпочалася паніка серед населення великих міст, тому що ніхто не хоче просто так іти служити до збройних сил, а тим більше йти на війну», – заявив Скібіцький.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін підписав указ, згідно з яким штатну чисельність Збройних сил Росії буде збільшено на 137 тисяч - до 2,04 мільйона осіб.

У Міністерстві оборони України на таке рішення порадили російським військам придбати побільше мішків для трупів.

У центрі уваги