22.08.2022
21:18

Окупанти планують вийти на околиці Миколаєва через Благодатне, - військовий експерт

Альона Петрук

Війська РФ намагаються захопити контроль над дорогою Т-1508 Миколаїв - Снігурівка між Первомайським та Снігурівкою, щоб ускладнити постачання зброї ЗСУ та припинити активні наступальні дії українських захисників на херсонському напрямку.

Про це повідомляє військовий експерт Костянтин Машовець, передає Центр журналістських розслідувань. 

Раніше стало відомо, що ворог має частковий успіх на півдні Благодатного. За словами експерта, росіяни хочуть прорватися через населений пункт до Кульбакиного, а відповідно - повернутися на околиці Миколаєва. Машовець відзначає, що це - найбільш короткий за відстанню та часом шлях для вирішення відразу декількох задач:

  • суттєво ускладнити постачання та можливості маневрування для ЗСУ, які ведуть напружені бої північніше та північно-західніше Снігурівки;
  • створити зручні для себе "стартові" умови для проведення більш масштабних наступальних дій, щодо обходу Миколаєва зі сходу та північного сходу;
  • поставити у складне становище угрупування Сил оборони України, яке веде активні наступальні бої для деокупації Херсона.

Також Машовець пише про те, що пошкодження на мостах у Херсонській області не заважають росіянам користуватися ними.

“Наприклад, в районі Дар'ївки, російське командування цілком впевнено пускає автотранспорт через "підлатаний" штатний міст, а важку бронетехніку через насипний або понтонний міст поруч. Більше того, треба розуміти, що мостові переходи, це не єдині транспортно-логістичні комунікації через водну перешкоду, за допомогою яких можливо постачати предмети МТЗ на плацдарм, або здійснювати маневри та перекидання ОВСТ. Наприклад, є ще пороми, моторні понтони, інші плавзасоби, в тому числі, здатні перевозити танки та іншу важку техніку”, - зазначив експерт.

Костянтин Машовець підкреслив також, що не всі російські командири втекли з херсонського напрямку, а сам факт їхньої втечі не значно погіршує можливість управління військами.

“При сучасних армійських засобах зв'язку, це навряд чи особливо вплинуло на такі ключові параметри управління військами противника, як стійкість, прихованість чи мобільність. Цей факт (втеча командирів - ред.), у контексті рівня боєздатності військ противника, має значення виключно у сфері морально-психологічного стану їх особового складу”, - написав він.

Нагадаємо, Центр дослідив інформацію про російських окупантів, які вбивають мирних миколаївців, та про їхні сім’ї. Читайте про них в нашому матеріалі.

У центрі уваги