19.08.2022
16:42

Генсек ООН прибув до Одеси та заявив про необхідність забезпечення світу як українськими, так і російськими продуктами

До Одеси з офіційним візитом прибув Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

Про це повідомив журналіст Суспільного, який був присутній на зустрічі з генсекретарем.

Гутерреш відвідав Одеський порт, звідки експортується зерно в рамках стамбульської угоди.

"Дуже сумно бачити, як значні потужності цього великого порту не використовуються повністю. Мені сумно, тому що не реалізується той потенціал, який цей порт, це місто має для вашої країни, для вашого регіону. Я сподіваюся, що скоро зможу повернутися й побачити, що всі термінали завантажені і що в місті кипить життя", — зазначив Гутерреш.

Також Гутерреш відзначив важливість забезпечення доступу як до української, так і до російської продукції:

"Всі ми маємо забезпечити доступ до українських продуктів і також до російських. Це не легко, але жодна ініціатива не є легкою. Ніхто не очікував легкого продажу. Це домовленість між двома сторонами, які закриті у війні. Це безпрецедентно, але ще є куди йти на багатьох фронтах. Отримання більше їжі та добрива від України та Росії є важливим для ринків товарів та цін. Інші частини теж важливі і ми захищаємо доступ до російських ринків їжі та добрива, які не перебувають під санкціями. Це важливо для уряду та приватного сектору вивести їх на ринок.".

Серед іншого, прокоментував Генсек і ситуацію на Запорізькій АЕС:

"Якби територія станції була демілітаризована, це б питання обстрілів та звинувачення у них російської та української сторін було вже врегульоване. Електрика із електростанції є українською, вона потрібна українському народу, особливо під час зимового періоду, і цього потрібно дотримуватися".

Нагадаємо, Ердоган пропонує Зеленському організувати зустріч з Путіним. 

У центрі уваги