18.08.2022
19:22

Росіяни готують провокацію на Запорізькій АЕС – розвідка

Українські розвідники вважають, що росіяни 19 серпня готують провокацію на найбільшій у Європі Запорізькій атомної електростанції.

Про це повідомило Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України.

«Окупанти оголосили несподіваний «вихідний» на Запорізькій атомній станції. 19 серпня на ЗАЕС буде знаходитись тільки оперативний персонал. Всім іншим співробітникам вхід буде закрито», - йдеться в повідомленні розвідки.

За інформацією ГУР, терміново залишили станцію працівники «Росатому», які останнім часом там постійно перебували.

«Одночасно Міноборони РФ заявили про начебто підготовку «теракту» з боку ЗСУ. В повідомлені йдеться, що під час візиту в Україну Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша готується резонансна провокація щоб звинуватити РФ в техногенній катастрофі. В підготовці теракту росіяни очікувано звинувачують українську владу», - додають у розвідці.

У розвідці припускають, що росіяни можуть влаштувати теракт у найбільшій атомній станції Європи.

«З наявної інформації стає зрозуміло, що окупанти після масштабних обстрілів Запорізької атомної станції можуть «підвищити ставки» і влаштувати реальний теракт на найбільшому в Європі ядерному об’єкті. До того ж, приурочити цей злочин до перебування в Україні Генерального секретаря ООН», - резюмують в ГУР.

Як відомо, Росія окупувала ЗАЕС ще на перших етапах війни і утримує на її території військову техніку і боєприпаси. Також неодноразово фіксували обстріли здійсненні саме із території ЗАЕС.

Нагадаємо, Росія погрожує зупинити роботу Запорізької атомної електростанції.

 

У центрі уваги