18.08.2022
10:40

РФ концентрує велику кількість установок С-300 на кордоні з Україною та на окупованих територіях

Росія концентрує біля кордонів з Україною та на окупованих територіях велику кількість транспортно-пускових контейнерів (ТПК) із зенітними керованими ракетами до ЗРК С-300.

Про це повідомили в управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ.

Так, на початку серпня з Улан-Уде вийшов ешелон з боєприпасами у складі 28 вагонів, із ракетами для ЗРК С-300 у кількості 32 ЗКР. До кордону з Україною ешелон орієнтовно прибуде у 20-х числах.

До середини серпня з арсеналу комплексного зберігання ракет, боєприпасів та вибухових матеріалів в котово було вилучено понад 120 контейнерів із ракетами до ЗРК С-300.

Відомо, що у районі Джанкоя було складовано близько 440 ТПК до ЗРК С-300. Після інциденту в Джанкої поки що важко сказати, були ці ТПК знищені повністю, частково чи взагалі – ні.

У Зябрівці (Білорусь) за 22 кілометрів від кордону з Україною так само йде концентрація ракет до С-300 і загальна кількість ТПК перевищує 60 одиниць.

«Загроза масованого обстрілу території України, як мінімум, ракетами С-300 очевидна. З урахуванням прибуття ряду ешелонів до 20 числа, очевидно і те, що вони концентруються до 24 серпня», – наголосили в Страткомі ЗСУ.

Нагадаємо, вночі 17 серпня російські окупанти вчергове завдали ракетного удару по Миколаєву. Ракетами С-300 обстріляли Чорноморський національний університет імені Петра Могили. Детальніше про наслідки атаки дивіться у нашому сюжеті.

У центрі уваги