17.08.2022
17:25

В Мінкульті готові підтримати ідею демонтажу пам'ятника Катерині ІІ в Одесі

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко підтримав ідею демонтажу пам'ятника Катерині ІІ в Одесі. Він наголосив, що після того, як місцева влада прийме відповідне рішення, то мінкульт обов’язково дасть свою згоду.

Про це Олександр Ткаченко сказав у інтерв'ю онлайн-медіа «Свідомі».

— Щодо пам'ятника Єкатерині ІІ в мене очевидна думка: навряд його потрібно залишати. Проте це першочергово має бути рішення одеських депутатів з відповідним зверненням до нас. Якщо воно надійде - не сумнівайтеся, ми дамо згоду, — сказав Олександр Ткаченко.

Міністр також підкреслив, що для знесення пам'ятника є законна процедура. 

— Якщо пам'ятка належить до списку місцевої культурної спадщини, то місцева влада подає до нас рішення щодо винесення її з цього списку. У такому випадку пам'ятник можуть перенести на якусь алею радянських пам'ятників чи віддати до музею. Тобто не обов'язково трощити. Якщо це національна пам'ятка, то вносимо пропозицію до Кабміну, де ухвалюється відповідне рішення. Ми просимо місцеві органи влади вирішувати, зважаючи на думки експертів, але також і на місцеві традиції чи історії, пов'язані з тим чи тим місцем, — додав він. 

Нагадаємо, раніше в Чернігові демонтували пам'ятник Олександру Пушкіну.

У центрі уваги