15.08.2022
09:27

Десантники, Росгвардія і вояки з Південного округу: у ISW розповіли про російське угрупування на Запоріжжі та Херсонщині

В Інституті вивчення війни США розповіли, що Росія сформувала для участі у війні проти України шість своїх основних військових угрупувань та інших сил.

Експерти в останньому звіті розповіли про кожне з них. 

У ISW зазначають, що жодне з цих формувань не є однорідним за своїм складом. Їх фахівці поділяють географічно. 

Південь України. Російське угрупування там є найбільш неоднорідним. Спочатку основу війська РФ на Запоріжжі та Херсонщині становили частини Південного військового округу. Та після інформації, що наступ ЗСУ ось-ось почнеться, Росія посилила свої формування там силами Східного військового округу, повітряно-десантних військ і Росгвардії. Саме ця неоднорідність може представляти додаткову складність для російського командування.

Північний схід Харківської області. Там воює частина військ з Західного військового округу. На цьому напрямку у РФ недостатньо сил для здійснення наступу.

Ізюм-Слов'янськ. До роботи там залучені сили Центрального військового округу, їх доповнюють деякі частини "Л/ДНР". У ISW вже повідомляли, що на цьому напрямку військами командує генерал-полковник Олександр Лапін. Експерти також констатують закінчення у росіян "оперативної паузи" на цій ділянці, загарбники відновлюють спроби наступу.

Бахмут. Там зосереджені переважно найманці ПВК "Вагнера", окремі частини Західного військового округу та формування з так званої "ЛНР". Проте саме "вагнерівці" причетні до більшості нещодавніх захоплень на цій ділянці, наприклад, до взяття Вуглегірської ТЕС. Проте учора ЗСУ обстріляли їх штаб, яких знаходився в 40 км від Попасної. 

На напрямку Авдіївка-Донецьк зараз дислокуються частини так званої "ДНР". 

Диспозиції активних боїв свідчать про те, що Москва надає перевагу просуванню своїх військ навколо Бахмута і, можливо, до Сіверська, водночас намагаючись використати активність сил так званої "ДНР", щоб захопити території, які їм не вдалося взяти з 2014 року на авдіївському напрямку.

Висока концентрація добровольчих батальйонів навколо Ізюма та Слов’янська свідчить про те, що ця територія не в центрі уваги Росії та може бути вразливою для українських контратак.

Нагадаємо, на Слов’янському, Бахмутському, Авдіївському і Новопавлівському напрямках українські військові стримали ворожі штурми і змусили противника відійти.

У центрі уваги