04.08.2022
16:53

Україна відповіла на скандальну заяву Amnesty International, що ЗСУ "наражають громадян на небезпеку"

Правозахисна організація Amnesty International заявила, що українські сили наражають на небезпеку цивільне населення, створюючи бази та розміщуючи системи озброєння в житлових районах, зокрема в школах і лікарнях, намагаючись зупинити війська РФ.

Звіт опубліковано на сайті організації. На таку заяву вже відреагували радник керівника ОП Михайло Подоляк, глава МЗС України Дмитро Кулеба та міністр оборони Олексій Резніков.

В Amnesty International заявили, що з квітня по липень представники організації кілька тижнів досліджували російські удари в Харківській та Миколаївській областях, а також на Донбасі.

«Під час цих розслідувань Amnesty знайшла докази того, що українські війська завдавали ударів із житлових районів, а також базувались у цивільних будівлях у 19 містах і селах регіонів», - зазначається у звіті.

В організації також додали, що не знають, чи українські військові просили або допомагали цивільним особам евакуюватися з прилеглих будівель, щоб захистити мирне населення.

«Багато російських ударів, які Amnesty задокументувала за останні місяці, були здійснені за своєю суттю невибірковою зброєю, включаючи заборонені міжнародними стандартами касетні боєприпаси або іншу вибухову зброю з широким радіусом дії. Практика українських військових щодо розміщення військових об’єктів у населених пунктах жодним чином не виправдовує невибіркових атак Росії», - наголошується у звіті організації.

Радник керівника ОП у відповідь на звіт Amnesty International сказав, що «єдине, що становить загрозу життю українців, — це російська армія катів і ґвалтівників, яка прийшла в Україну чинити геноцид. Він додав, що українські захисники боронять свій народ і сім'ї, а також наголосив, що життя людей для України є безумовним пріоритетом, саме тому українська сторона проводить евакуацію мешканців прифронтових міст.

«Сьогодні РФ докладає максимум зусиль, щоб дискредитувати Збройні Сили України в очах західних суспільств і зірвати постачання зброї, використовуючи всю мережу своїх агентів впливу. Шкода, що така організація, як Amnesty International бере участь у цій кампанії з дезінформації та пропаганди», - написав Подоляк у твіттер.

На звіт організації відреагував і глава МЗС України Дмитро Кулеба. Він вважає, що заява Amnesty International спрямована не на пошук і донесення світу правди, а на створення фальшивого балансу між злочинцем та його жертвою.

«Я так само, як і ви, бачив заяву Amnesty International. Я так само, як і ви, нею обурений, вважаю її несправедливою», - сказав глава МЗС у відеозверненні.

«Але давайте чітко домовимося про розуміння простих речей. Така поведінка Amnesty International - це не про пошук і донесення світу правди, а про створення фальшивого балансу між злочинцем і жертвою. Між країною, яка сотнями й тисячами знищує цивільне населення, міста, території. І країною, яка захищається, рятуючи свій народ і весь континент від цієї навали», - додав глава МЗС.

Кулеба закликав Amnesty International припинити займатися «створенням фальшивої реальності, в якій всі у чомусь трохи винні», а почати повідомляти правду про те, чим є сьогоднішня Росія.

"Будь-які спроби навіть побіжно урівняти неспровоковану російську агресію і Український самозахист, як це зроблено в матеріалі Amnesty International, – це свідчення втрати адекватності і спосіб знищити свій авторитет. Україна – правова держава. Ми всебічно аналізуємо і даємо оцінку, зокрема – юридичну, подіям на війні, як того вимагають наші зобов'язання. Але ми не дозволимо паплюжити нашу армію, наших ЗАХИСНИКІВ. Це я як юрист говорю", - наголосив міністр оборони Резніков.

Нагадаємо, в ОП заявили, що переговорна позиція України у розмові з Росією має включати 4 складові – усі вони стосуються зброї.

У центрі уваги