Skip to main content

Передавав дані про ЗСУ: у Херсоні звинувачений у держзраді військовослужбовець отримав 15 років тюрми

У Херсоні поплічника держави-терориста, який передавав ворогу розвіддані про Сили оборони, суд визнав винним у державній зраді. Фігуранта засуджено до 15 років позбавлення волі.

Про це повідомляє ДБР, передає Nikcenter.

За даними слідства, засуджений, маючи проросійські погляди, з власної ініціативи співпрацював із представником незаконного збройного формування так званої «ДНР». Зловмисник через месенджер передавав ворогу дані про переміщення, рух та точне розташування підрозділів Сил оборони України, а також відомості про критичну та цивільну інфраструктуру.

Зрадник передавав й інші дані, зокрема інформацію про цивільні об’єкти, що могли зацікавити окупантів, зокрема цивільні судна в порту Одеси та магазини, де часто бувають військовослужбовці. Усі передані відомості він підтверджував геолокаційними мітками.”, – йдеться в повідомленні.

Крім цього, влітку 2024 року фігурант мобілізувався до лав ЗСУ аби отримати дані про про особовий склад військових частин, розташування блокпостів, місця зберігання боєприпасів, адреси військкоматів та госпіталів у різних містах України.

Щоб уникнути викриття, фігурант за декілька місяців самовільно залишив свою частину і продовжив працювати на ворога. У лютому 2025 року працівники Бюро у співпраці з СБУ затримали та арештували чоловіка.

У судовому засіданні засуджений свою вину визнав повністю. 

Вироком суду зрадника засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

Нагадаємо, колишній інспекторці виправної колонії, яка під час окупації Херсонщини працювала на загарбників, повідомили про підозру у колабораційній діяльності. Їй загрожує 15 років ув’язнення.

військовий, держзрада, Херсон

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.