Skip to main content

Офіс Генпрокурора не звільнив жодного з 74 прокурорів, яким скасували фейкову інвалідність

Офіс Генпрокурора не збирається звільняти жодного з 74 прокурорів, яким Міністерство здоров′я скасувало неправомірно отриману інвалідність.

Про це повідомляє Центр протидії корупції з посиланням на запит до МОЗ, Генпрокуратури та до Державного бюро розслідувань, передає Nikcenter.

Міністерство охорони здоровʼя повідомило в коментарі ЦПД, що скасувало інвалідності 74 з 526 прокурорів, які їх мають. В Хмельницькій області скасували рішення 13 прокурорам, а в інших областях України — 61. Ще у жовтні 2024 року було відкрито кримінальне провадження, у якому досліджуються законність набуття інвалідностей працівниками державних і правоохоронних органах.

Як повідомили ЦПК у ДБР, наразі повідомили про підозру лише 2 з 74 прокурорів з фейковими інвалідностями – керівнику Хмельницької окружної прокуратури та керівнику Уманської окружної прокуратури Черкаської області.Лише ці двоє отримали пенсії за фейкові інвалідності на 1,5 млн гривень.

Також жодного з прокурорів, у яких знайшли фейкову інвалідність, не звільнили через те, що в Офісі Генпрокурора не бачать підстав подати скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, повідомили в ОПГ на запит ЦПК.

Загалом, згідно з відповіддю Генпрокуратури на запит ЦПК, за власним бажанням звідти пішли три прокурори, а ще 11 звільнили з адміністративних посад. Останнє означає, що прокурор продовжив виконувати функції прокурора, позбавившись лише своєї адміністративної посади — наприклад, керівника, заступника тощо.

«Таким чином, більшість прокурорів з фейковими інвалідностями залишаються на своїх посадах та при своїх повноваженнях. Піврічне кримінальне розслідування не дало майже жодних результатів, а натомість показало — ці прокурори можуть уникнути кримінальної відповідальності та продовжити працювати у прокуратурах», — підкреслює ЦПК.

Корупція в Хмельницькому МСЕК

Раніше Nikcenter повідомляв, скандальну керівницю Хмельницької МСЕК Тетяну Крупу офіційно звільнили з посади.

Як відомо, у жовтні 2024 року правоохоронці затримали Тетяну Крупу – депутатку партії «Слуга народу» та головну лікарку Хмельницької медико-соціальної експертизи, яка за хабарі масово оформляла свідоцтва про інвалідність. Родина чиновниці зберігала вдома у готівці та за кордоном понад 10 мільйонів доларів, а також володіє трьома десятками будинків в Україні та Європі. Крім цього, у незаконному збагаченні викрили і її сина Олександра Крупу- начальника Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

У її робочому кабінеті силовики знайшли 100 тисяч доларів, а також підроблені медичні документи з іменами чоловіків з фіктивними діагнозами. Крім того, вдома у посадовців знайшли майже 5,2 млн доларів, 300 тисяч євро, понад 5 мільйонів гривень, а ще брендові прикраси та коштовності.

На початку листопада 2024 року ВАКС наклав арешт на 3,17 мільйона доларів, 140 тисяч євро і 1,27 мільйона гривень, вилучених за місцем проживання Тетяни Крупи. Також арештували 93 тисячі доларів і 2 тисячі євро, які знайшли 3 жовтня у робочому кабінеті очільниці обласної МСЕК.

Нагадаємо, у матеріалі “Шлях до інвалідності: як миколаївські прокурори здобувають надбавку до зарплати” Nikcenter проаналізував, як сотні тисяч доларів опинилися поза деклараціями очільниці МСЕК, поки 40-річні пенсіонери-силовики щороку отримують з бюджету сотні тисяч гривень.

звільнення, інвалідність, ОГП, фейкова інвалідність

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.