“Смотрящому” за будівництвом у Києві та заступнику Кличка повідомили підозри

НАБУ і САП провели спецоперацію “Чисте місто” й затримали депутатів Київської міської ради та посадовців Київської міської військової адміністрації за підозрою в корупції у земельній і бюджетній сферах столиці.
Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро, передає Nikcenter.
Національне антикорупційне бюро проводило слідчі дії у бізнесмена Дениса Комарницького, якого називають “смотрящим” за столицею. Злочинна організація займалася незаконною приватизацією земель під будівництво. Крім того, вони намагалися взяти під повний контроль процедуру ухвалення рішень щодо надання прав на землю. Злочинна схема передбачала реєстрацію фіктивних споруд на перспективних ділянках, а згодом отримання землі без торгів.
В результаті слідчих дій повідомили про підозру 10 особам, 7 учасників злочинної організації затримано.
Серед підозрюваних: керівник організації – ексдепутат Київради і бізнесмен Денис Комарницький, заступник голови КМДА Петро Оленич, а також голова постійної комісії Київради з питань архітектури, містопланування та земельних відносин Михайло Терентьєв.
Депутати Київради та посадовці КМДА забезпечували ухвалення рішень про надання відповідних прав на землю, за що одержували грошову винагороду та нерухомість.
“Водночас ухвалення таких рішень перебувало під повним контролем учасників злочинної організації: “потрібні” особи отримували права на землю, а решта стикалась зі штучними перешкодами та мусила звертатись до учасників злочинної організації по допомогу”, – йдеться в повідомленні НАБУ.
Для приховування своєї діяльності учасники злочинної організації використовували спеціальні термінали мобільного зв’язку, псевдоніми, контрспостереження та інші дії, спрямовані на уникнення відповідальності.
За даними відомства, у результаті діяльності злочинної організації протягом 2023-2024 рр. з власності територіальної громади Києва незаконно виведено землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн.
З опублікованих матеріалів стало відомо, що останніми роками Комарницький був головним “смотрящим” за сферами будівництва та комунального господарства в Києві. Зокрема, компанії, пов’язані з Комарницьким, регулярно отримували від комунальних підприємств Києва великі підряди на будівництва та реконструкції.
Нагадаємо, понад 30 народних депутатів чинного IX скликання мають підозри від правоохоронних чи антикорупційних органів. Троє нардепів зараз перебувають у розшуку, а ще п’ятеро – у СІЗО чи під домашнім арештом.
Раніше Nikcenter у матеріалі “Спортивна риболовля”дослідив останні найгучніші корупційні історії Миколаєва і що з ними зараз. А ще – як за роки судового розгляду обіцяні тюремні строки для викритих на корупції чиновників перетворюються на штрафи чи навіть виправдальні вироки.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою