Голові суду на Одещині визначили заставу у справі про незаконний виїзд чоловіків – він намагався уникнути відповідальності вступивши до ЗСУ

Вищий антикорупційний суд визначив запобіжні заходи трьом фігурантам справи про організовану групу на Одещині, яка допомагала військовозобов’язаним чоловікам незаконно виїжджати за кордон та отримувати відстрочку від мобілізації.
Про це повідомляє прес-служба САП, передає Nikcenter.
Йдеться про голову Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Валентина Заверюху та суддю цього ж суду Сергія Савицького.
«ВАКС за клопотаннями детективів НАБУ, погодженими прокурором САП, застосував запобіжні заходи учасникам організованої групи, що працювала всередині судової системи й допомагала військовозобов’язаним чоловікам незаконно виїжджати за кордон та отримувати відстрочку від мобілізації.», – інформує САП.
Таким чином суд обрав організатору злочину Валентину Заверюсі запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3 млн гривень, а судді – заставу в розмірі 2,6 млн гривень. Крім того помічнику судді визначили заставу в розмірі 787 тис. гривень.
Також на підозрюваних покладено ряд процесуальних обов’язків. Вони не можуть виїжджати з Одеської області та країни без дозволу, мають повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи, утримуватися від спілкування з визначеним колом осіб та носити електронний браслет.
Як відомо, схема полягала у масовій видачі судових рішень, які фіктивно підтверджували самостійне виховання дитини батьком за надуманими обставинами. Це дозволяло їм уникати мобілізації та виїжджати за кордон. Вартість “послуги” складала 3500 доларів, а рішення ухвалювали без реальної участі сторін за одне засідання. Всього слідством встановлено більше 1 тисячі таких рішень.
Зазначимо, що вже після відкриття справи проти нього, Заверюха намагався уникнути покарання та нібито мобілізуватися до ЗСУ. Дисциплінарна палата ВРП вирішила, що суддя може долучитися до засідань у форматі відеоконференції або через представника.
Мобілізація до війська — поширена практика спроби уникнення покарання, зокрема, серед суддів. Нещодавно ВРП звільнила суддю Деснянського районного суду Києва Світлану Колегаєву. У 2021 році вона напідпитку сіла за кермо і врізалась у дерево. У 2024 році суддя мобілізувалася до війська: ймовірно, аби уникнути покарання. Але і там її ловили п’яною. Тепер суддя Світлана Колегаєва не матиме права на довічні виплати від держави.
Мобілізувалась до лав ЗСУ і суддя Київського районного суду Одеси Людмила Салтан, яку відсторонили від правосуддя через вимагання хабаря. Однак після цього на жінку до ВРП поскаржилися з військової частини, адже вона з’явилася там напідпитку.
Нагадаємо, ВРП внесла подання про звільнення судді Білгород-Дністровського суду Олександра Боярського, який за хабарі допомогав чоловікам призовного віку уникати мобілізації. Протягом 2022-2023 року кількість таких справ виросла серед усіх судів України, але тільки в Білгород-Дністровському міськрайонному суді Одеської області їх розглядали найбільше.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою