Провал оборони Харківщини: полковника та генерала відправили під арешт
Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід колишньому командувачу оперативно-тактичного угруповання «Харків» Юрію Галушкіну та колишньому командиру 415 окремого стрілецького батальйону 23 окремої механізованої бригади Іллі Лапіну.
Про це повідомляють “Суспільне“, “Радіо Свобода“, передає Nikcenter.
Суд ухвалив рішення відправити Галушкіна під домашній арешт на 60 діб із альтернативою у вигляді застави у розмірі 5 мільйонів гривень.
Зазначається, що суд обирав запобіжний захід у закритому режимі. Адвокат підозрюваного повідомив, що той не визнає своєї провини і буде оскаржувати рішення суду.
Лапіну теж обрали запобіжний захід – тримання під вартою на 60 діб.
Їх затримали за звинуваченням у тому, що вони «не забезпечили належний захист Харківщини під час наступу ворога у травні 2024 року». Правоохоронці заявляють, що дії командирів дозволили окупантам захопити частину території Липецької сільської територіальної громади, а також призвели до втрати особового складу та озброєння.
Що відомо:
Як зазначається в повідомленні ДБР, слідством встановлено, що бригадний генерал Галушкін визначив позиції оборони для 125 бригади ТрО, які не відповідали її бойовим можливостям, до того ж він мав інші підрозділи, які могли підсилити ці позиції.
Колишній командир 415 батальйону 23 ОМБр полковник Лапін своєю чергою не організував оборонний бій у населених пунктах Стрілеча, Красне, Липці та Слобожанське.
Як зазначають у ДБР, під час відбиття наступу противника офіцер не доповів старшому командиру про результати оборонного бою, не вжив заходів до припинення самовільного відходу 12 військовослужбовців батальйону та віддав одноосібно бойовий наказ за відсутності наказу старшого командира. Також колишній комбат проігнорував та не виконав розпорядження командира бригади про відновлення втрачених позицій.
Нагадаємо, Державне бюро розслідувань викрило оборудку, яку організували посадовці Сил логістики Збройних сил України під час закупівлі запчастин для бронетехніки. Через це державі завдано збитків на понад 83 млн гривень. Слідство встановило, що у 2022 році директор приватного підприємства подав до одного з управлінь Командування Сил логістики ЗСУ пропозицію з постачання необхідних запчастин. При цьому він навмисно завищив вартість продукції й не мав досвіду її виготовлення та постачання.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою