Skip to main content

Суд зобов’язав завод, що належав регіоналу Новинському, привести до ладу бомбосховище в Миколаєві

ТОВ «Наваль Парк», що входить до складу «Смарт-Холдингу», за рішенням суду має привести в належний стан протирадіаційне укриття в Миколаєві. До січня 2023 року власником холдингу був екснардеп-регіонал Вадим Новинський. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Єдиного реєстру судових рішень.

Від жовтня 2021 року «Наваль Парк» відмовляється виконати припис Миколаївського районного управління ДСНС щодо приведення у належний стан протирадіаційного укриття в одній з будівель колишнього Чорноморського суднобудівного заводу.

У вересні 2022 року в справу втрутилася Окружна прокуратура Миколаєва з позовом до компанії в інтересах держави в особі Головного управління ДСНС у Миколаївській області. У грудні Миколаївський окружний адміністративний суд підтримав позов прокуратури. Суддя зобов’язав «Наваль Парк» привести в належний технічний стан та готовність до укриття населення захисної споруди за адресою Індустріальна, 1.

Компанія подала апеляцію на це рішення. Але П’ятий апеляційний адміністративний суд в Одесі 4 квітня не задовольнив скаргу ТОВ «Наваль Парк» та залишив без змін рішення Миколаївського окружного адміністративного суду.

За даними аналітичної системи YouControl, власником ТОВ ”Наваль Парк” є зареєстрована на Кіпрі компанія СМАРТ ІНВЕСТМЕНТС (САЙПРУС) ЛТД, що входить до відомої групи Смарт-Холдинг. До січня 2023 року власником Смарт-Холдингу був народний депутат України 8-9 скликань від «Партії регіонів» та «Опозиційного блоку» Вадим Новинський. Нині бенефіціарами офіційно вказані 5 осіб-громадян Кіпру. 

У листопаді 2019 року ТОВ “Наваль Парк” на аукціоні придбав нерухоме майно ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод», що був визнаний банкрутом. 

Миколаївська міська рада торік оприлюднила перелік захисних споруд цивільного захисту для укриття населення під час бойових дій. Із 93 укриттів цього списку 11 розташовані на території підприємств, однак адреси Індустріальна,1 в цьому переліку немає.

З урахування підвалів, які населення може використовувати для укриття, міська влада налічує в місті 488 так званих шелтерів. Утім, під час публічної презентації  роботи над новим генеральним планом Миколаєва представниця групи UN4Mykolaiv Ана Паес назвала розширення мережі бомбосховищ серед пріоритетних завдань.

Нагадаємо, торік, на відміну від керівництва більшості територіальних громад, мерія Миколаєва не переймалася спорудженням та ремонтом захисних споруд для населення. За даними ProZorro, бюджетним коштом було встановлено 14 бетонних укриттів-зупинок та облаштовано одне укриття під будівлею адміністрації Центрального району.

Уже цього року міське управління освіти оголосило тендери з облаштування та ремонту укриттів у 18 дитсадках та школах Миколаєва.

бомбосховища, вирок суду, захисні укриття


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Коментарі (1)

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.