Полбуханки на неделю для солдата – паёк от командования “Збруч”

Полбуханки хлеба на неделю для солдата и несколько бутылок питьевой воды. Таков паёк для рядовых из 6 батальона территориальной обороны «Збруч» (г. Тернополь).  Четыре  бревна от комбата для постройки блиндажа. Это всё чем обеспечили ребят для несения службы на границе Херсонской области.

Тернопольский батальон территориальной обороны «Збруч» охраняет границу Херсонской области с Крымом с июля месяца. В армию ребята записались добровольцами и сознательно приехали для защиты украинской земли. У рядового Павла – немецкая форма, которую он приобрёл самостоятельно. А также берцы, каска, термобельё. Вооружённые силы Украины обеспечили ребят лишь несколькими  палатками, патронами и оружием. От высокой влажности каждое утро солдаты просыпаются в мокрых постелях. Ведь  изнутри палатки ничем не утеплены и к тому же дырявые.  «Через палатки як решето можна дивитися. Крізь них щоранку просочується вода. Наше командування каже, що десь є дощовики, резинові чоботи. І скоро вони нам видадуть. Але тут ключове слово «кажуть» і «скоро». Адже ми тут стоїмо з літа. Чим нас харчують – це окрема тема. Консерви, в яких можливо колись було м’ясо, а зараз в них одні хрящі», – говорит рядовой Владимир.

Об этих проблемах прекрасно знают вышестоящие органы. Ведь совсем недавно к ногам начальства оперативного командования «Полесье» эти же ребята бросили матрас, который развалился прямо на их глазах.  А у некоторых военнослужащих даже и этого нет в наличии.  «Один раз на тиждень нам завозять 15, інколи 20 буханок хліба. Особовий склад 25 чоловік. Самі розумієте, що нам не по 18 років. Ми дорослі чоловіки. Буханка хліба на один тиждень – це нереально прокормитися. За 2 місяці зі штабу, який розташований у Чаплинці нам завезли лише тричі по 6 пляшок питної води», – рассказывает Павел.

Питьевую воду бойцам завозят волонтёры из соседнего села Мирное Каланчацкого района. Наталья Кабаровская, как только в её краях установили блокпост, вместе со своим мужем каждый день привозит  ребятам до 30 баклажек воды.

Тем временем, заместитель командира батальона территориальной обороны по тылу Игорь Дрозд в интервью для интернет-издания «Свобода» говорит о доставке больше 4 тыс. литров воды и утеплителей для палаток.  «Хоча до зими ще декілька місяців, проте ночі уже зараз стали прохолодними. Щоби не було переохолодження особового складу ми вже починаємо утеплювати палатки, де відпочивають військовослужбовці. Як повідомлялося раніше, найближчим часом до військової частини мають надійти утеплені. На під’їзді й пічки-“буржуйки». А вот в интернет-газете «Доба» Игорь Дрозд рассказывает, что солдаты живут, как вареник в масле. «Особовий склад батальйону забезпечений гарячою їжею три рази на добу. У польових умовах їжу для військовослужбовців готують з м’ясних та рибних консервів, різних круп та макаронних виробів. Передбачені страви з овочів, подається гарячий чай, компот, твердий сир, печиво».

Пребывая в подразделении, мы так и не увидели утеплители. А горячим чаем и продуктами, как оказалось их обеспечивают волонтёры Херсонской области. За комментариями мы обратились к подполковнику Игорю Дрозду. Но Игорь Евгеньевич ответил, что не уполномочен общаться с прессой.

Сегодня военнослужащие возмущены действиями работников штаба. Ребят лишили возможности принимать даже душ. Цистерну с технической водой, которая служила импровизированной душевой, у солдат забрали представители своего же командования. Им ничего не оставалось, как купаться поблизости в холодной реке. Но позже даже и эту возможность у ребят забрали, мотивируя запрет в целях безопасности. Альтернативу же не предоставили. Об этих моментах нам рассказала Наталья Кабаровская. К ней мы заехали уже после того, как пообщались с военными. Хрупкая женщина в социальных сетях организовала сбор средств для военных. С её слов, за 45 лет она не видела, чтобы в одном месте на посту «собралось столько хороших людей».

«Моё мнение ребят кинули во всех смыслах. Они не за деньги сюда пришли, не за награды. Они добровольцы. У начальства к ним претензии, что они слишком много требуют. В тот момент, когда они сами себе всё покупают. Ребята настоящие защитники. Мы должны им низко поклониться за то, что они есть. При этом их стараются загнобить, чтобы легче было ими командовать», – поделилась своими мыслями Наташа. Ведь все события происходили на её глазах. 

Руководители Каланчацкой районной администрации предоставили батальону новый генератор для освещения. Но использовать его солдаты так и не успели. Комбат заменил на старый.  

В телефонном режиме родственники военнослужащих сообщают, что им постоянно передают  тёплые вещи, продукты, фрукты и овощи. Но в реальности картина совсем другая.  «Ми отримуємо лише армійський пайок. Але не більше того, – говорит Паша, – Наші рідні говорять, що нам назбирали багато допомоги в Тернополі. Але конкретно до нас допомога не доходить. Все, що в нас є більше – це дають місцеві люди».

Мы приехали к военным как раз, когда они подвозили лес из Таврийска Голопристанского района для постройки блиндажа. Для выполнение поставленной задачи, командование обеспечило, только  четырьмя брёвнами. «Дякуючи волонтерам, ми змогли завезти ліс. Інашке б не впорались. Хто добрим словом підтримує, хто банкою молока, а громада з Таврійська закупила ліс», – делится Володя.

Сегодня утром солдаты из батальона «Збруч» озвучили перед комбатом Игорем Лариным свои требования – обеспечение необходимой техникой, зимней одеждой, размещение личного состава в нормальные условия проживания на зимнее время. «Нам вже другий місяць розказують, що все працює, на рівні району питання вирішують. Двоє наших солдат висловили свою думку, невдоволення нашому керівництву. Після цього командири прийняли рішення цих солдатів забрати з нашого підрозділу. Нам почали погрожувати, якщо ми не віддамо цих солдатів, то нас розформують», – об этом военные сообщили нам сегодня утром.   

P.S. Днями, нам стало известно, что представители Чаплынской районной администрации подготавливают жильё для военнослужащих. Солдаты надеются, что это будут соответствующие условия для проживания, а не «колишня стайня біля с. Червоний Чабан».  

батальон, граница, Херсон

Комментарии (8)

  • Кожен такий факт треба ретельно документувати із залученням військової прокуратури (у випадку відмови останньої – запрошувати спеців з інших правоохоронних органів – вони хоча б підкажуть, як все зробити), а також доводити інформацію до всіх владних структур і громадських організацій! Якщо не вживатимуться вчасні і адекватні заходи до нормалізації ситуації, це теж слід документувати, бо слова до справи не підшиєш! Раніше чи пізніше, але, хочеться вірити, винуватці будуть покарані!

  • Що ж це за розслідування таке?Дрова на даній території проблема постійна,і вода теж!!! 4 800 літрів води було привезено на цілий! батальйон ще у серпні , а її і досі рахують. солдати в спеку випили ту воду за тиждень – два. І то вода була волонтерська. Після зміни дислокації, батальйон передали на забезпечення Херсонського квартирного-експлуатаційного відділу (КЕВ). Щось навіть ніхто незгадав…

  • Забезпечення тербату залишає бути кращими, але у більшості випадків в інших підрозділах ЗСУ ситуація аналогічна.
    За 7 місяців війни на тій території змінилось nільки 3 великих підрозділи, не рахуючи малих, плюс прикордонники. Кожен з них відїзжав з Каланчака та Чаплинки досить забезпеченим. Ресурси місцевої влади та людей вже практично вичерпано.
    Щодо розміщення військовиків “не в стайнях” то сказати можна одне – не так багато місць для зимових квартир в тих місцях, та й на передовій забезпечити комфорт, як правило не можливо.
    Так що “стайні” Чабана можуть бути “за щастя”.
    А Збручанам пораджу не обзивати місцевих “сепаратистими”, а наводити ширші контакти з людьми. І не зловживати алкоголем.

  • тернопіль

    Місцевий, ви прикриваєте дупу влади. Хлопці навпаки дякують місцевим. Бо вони ж їм допомогають. По вашому посту зрозуміло, що зрадник при владі.

  • Дійсно контакт з тербатом чомусь не склався з самого початку коли він заїхав. хоча ми намагаємося співпрацювати. Волонтери намагаються заготовити ліс та дрова самотужки але не вистачає коштів. Тому потрібна допомога військових як людьми так і технікою, постійно. У нас часу обмаль треба поспішати на носі зима.

  • тернопіль

    Волонтер, ви кажите не правду. На очах у журналіста хлопці ліс привезли з Таврійська. Їм допоміг священник. А також ми спілкувалися з реальними волонтерами, а не фантомом.

  • тернопіль

    4500 літрів води так до солдат і не доїхало. тому командуванню це і пригадали. не думайте, що ви всі розумні.

  • Оптимістка

    Зрозуміло, що проблема забезпечення армії існує на глобальному рівні, але саме тому й потрібно про це писати, потрібно висвітлювати проблему, а найголовніше – називати людей, котрі халатно відносяться до своїх прямих обов”язків.
    На рахунок алкоголю: риба гниє з голови. Найбільше випадків порушення дисципліни, зв”язаних із зловживанням алкоголю, зареєстровано саме в Чаплинці, в постійному пункті дислокації (ППД) баталйону. Тобто, саме там, де лислокується і комбат, а отже, дисципліна в першу чергу повинна контролюватися ним.
    Мова в статті йде не про весь батальйон, а частково про добровольців, котрі стоять на одномй з блок постів і яким дійсно вже майже два місяці не підвозили воду взагалі. І не тільки воду, а й продуктів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER